17track Nedir ve Nasıl Kullanılır?

17track.com sitesi global bir kargo takip sitesidir. ALL-IN-ONE ismi verilen yani hepsi bir arada anlamına gelen hizmetler bütünü olarak da adlandırılmaktadır.

Dünya üzerinde bulunan 220’den fazla kargo firmasını sisteminde barındıran 17track sitesi siparişlerinizin takip numarası ile nerede olduğunu çok kısa ve basit şekilde size sunmaktadır.

http://www.17track.net/tr

Amerika, Yeni Zelenda ya da Çin Halk Cumhuriyeri farketmeksizin dünyanın neresinden gelirse gelsin tüm kargolarınız online yani çevrimiçi olarak buradan sorgulanabilmektedir. Tabi bu işlem için taşıyıcı firmanın size vermiş olduğu kargo takip numarasını (shipping ya da tracking number olarak geçer) bilmeniz gerekmektedir.

17track.com sitesinin bize sağlamış olduğu en büyük fayda Çin ya da Hindistan gibi ülkeler üzerinden alışveriş yaptığımızda kargo durumunu bize Türkçe olarak göstermesidir. Özellikle Çin üzerinden yapılan dağıtımlarda bir çok firma (China Post ya da Yanwen) sadece Çince seçeneği sunduğundan dolayı web sitelerinden kargo takibi yapmak son derece sancılı olmaktadır.

Bünyesinde Türkçe dahil olmak üzere 30 farklı dil barındıran 17track bu alanda rakipsizdir diyebiliriz. Dil seçeneği avantajının yanı sıra kullanıcı arayüzü son derece basittir. 

Elinizde bulunan kargo takip numarasının hangi kargo firmasına ait olduğunu bilmeniz gerememektedir. Sadece arama çubuğuna bu kargo takip numarasına yazmanız ve ara demeniz yeterlidir. Kargonuzun hangi firma ile gödnerildiği ve o an nerede hangi işlem ile uygulandığı görüntülenecektir.

17track.com sitesi anlık olarak kargo istatistikleri de tutmaktadır. Ülkemize en çok nereden kargo geldiği, hangi firmanın kullanıldığı, en çok hangi ülkeye kargo gönderildiği ya da ne kadar kargo gönderildiği gibi istatistikleri size sunmaktadır. Bu istatistikler ile ülkeler arasında en çok hangi firmaların kullanıldığı hakkında fikir elde edebilir ve bilmediğiniz ülkelerde kargo getirme hakkında fikir elde edebilirsiniz.

  • Android ve ios uygulaması bulunan 17track.com sitesine tüm mobil cihazlarda ulaşmak mümkündür.
  • 17Track.com sitesi üzerinden sorgulayabileceğiniz kargo firmalarına http://www.17track.net/en/carrier adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Hangi kargonun çok kullanıldığı ya da ülkeler ve kargolar arası istatistiklere ise http://www.17track.net/en/ourdata adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.