Aliexpress hesabı nasıl kapatılır?

Aliexpress hesabınızı silmek son derece basittir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayarak aliexpress hesabınızı kapatabilirsiniz.

NOT: Eğer henüz size ulaşmamış siparişleriniz ya da kapatılmamış dispute durumlarınız varsa aliexpress hesabınızı kapatmamanızı önermekteyiz. Aksi halde bir çok sorun ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca aliexpress hesabınızda kayıtlı kredi kartınız var ise alipay hesabından bu kartınızı da silmenizi öneriyoruz. Aşağıdaki link üzerine tıklayarak aliexpress ve alipay sisteminde kayıtlı olan kredi kartı bilgilerinizi silebilirsiniz.

http://beyinfili.com/alisveris/aliexpress-ve-alipaydan-kredi-karti-bilgilerini-silme/

Aliexpress hesabı nasıl silinir?

Adım 1 : Aliexpress hesabınızı kapatmak için aliexpress sistemine kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir. Aliexpress ana sayfasında sol kısımda bulunan ”My Aliexpress” yazan yere gelerek açılan pencereden ”My Aliexpress” yazan yere tıklamalısınız.

aliexpress-hesap-silme

Adım 2 : Açılan sayfada menü çubuğu üzerinde bulunan ”Account Settings” yazan yere tıklıyoruz.

aliexpress-hesap-silme-2

Adım 3 : ”Account Settings” yazna yere tıkladıktan sonra açılan sayfadan ”Edit Member Profile” yazan yere tıklıyoruz.

aliexpress-hesap-silme-3

Adım 4 : ”Edit Member Profile” yazan yere tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencere bizi ”accounts.alibaba.com” hesabına götürecektir. Buradan aliexpress hesabımımızı deaktive edeceğiz.

Ekranın sol tarafında bulunan ”deactivate account” seçeneğine tıkladığımızda aliexpress hesabımızı silmek üzere farklı bir sayfa daha açılacaktır.

aliexpress-hesap-silme-4

Adım 5 : ”deactivate account” seçeneğine tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Aliexpresse giriş için kullanmış olduğumuz email hesabını ve ”deactivate my account” cümlesini hemen alt satıra yazıp en altta bulunan ”deactivate my account” butonuna basıyoruz.

aliexpress-hesap-silme-5

Adım 6 : Aliexpress hesabımızı kapatmayı bir kez düşünmemiz için yine bir uyarı ekranı çıkacaktır. Bu uyarıya da ”ok” seçeneğini tıkladığımızda aliexpress hesabımız kapatılmış olacaktır.

aliexpress-hesap-silme-6

Tüm işlemleri sırasıyla yapmanızın ardından son olarak aliexpress hesabınızın kapatıldığına dair ”Your Alibaba.com account has been deactivated.” yazılı bir ekran çıkacaktır. 

aliexpress-hesap-silme-7

Aliexpress hesabınızı başarıyla kapattınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.