Aliexpress ve Alipay sistemine kredi kartı ekleme

Aliexpress sitesi kendi online alışveriş yöntemi olan Alipay sistemini kullanmaktadır. Bu sistem PayPal kullanılmayan Çin içerisinde son derece yaygınlaşmakta ve bir çok farklı online alışveriş sitesinde de kullanılmaya başlanmaktadır.

Aliexpress sistemi üzerinden ya da doğrudan Alipay sistemi üzerinden kredi kartı bilgilerinizi kaydedebilir ya da değiştirebilirsiniz.

Aliexpress sistemine kredi kartı nasıl eklenir?

Adım 1 : Aliexpress sitesine girip kullanıcı bilgilerimizi girerek hesabımızı açıyoruz.  Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ”My Aliexpress” kısmına geliyoruz ve açılan sekmeden ”My Alipay” yazan yere tıklıyoruz.

aliexpress-kredi-karti-ekleme

Adım 2 : ”My Alipay” yazan yere tıklamanızın ardından Alipay sistemine giriş yapabilmeniz için aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Bu sayfaya tekrar aliexpress kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek giriş yapmanız gerekmektedir.

aliexpress-kredi-karti-ekleme-2

Adım 3 : Açılan sayfada email adresiniz karşınıza çıkacaktır. Yeni bir Alipay hesabı oluşturmak için mail adresinize bir onay maili gönderilmesi gerekmektedir. Bu nedenle aliexpress sisteminde kullandığınız mail adresini ve doğrulama kodunu girerek ”send confirmation email” yazan yere tıklıyoruz.

aliexpress-kredi-karti-ekleme-3

Adım 4 : Şimdi kullanmış olduğunuz email hesabına gitmeniz gerekmektedir. service@mail.alipay.com ”Activate your Alipay wallet” bir mail gelmiş olacaktır. Maili açarak ”confirm” yazan yeri tıklamanız ya da hemen altında bulunan linke gitmeniz gerekmektedir.

aliexpress-kredi-karti-ekleme-4

Adım 5 : Açılan sayfada aşağıdaki şekilde tüm bilgileri eksiksiz biçimde dolduruyoruz ve sayfanın sonunda bulunan ”next” yazısına tıklıyoruz.

aliexpress-kredi-karti-ekleme

Adım 6 : Açılan sayfada yine tüm istenilen bilgileri giriyoruz ve en altta bulunan ”submit” seçeneğine tıklıyoruz.

aliexpress-kredi-karti-ekleme-6

Adım 7 : Tüm istenilenleri yaptıktan sonra Alipay hesabımızı oluşturmuş oluyoruz. ”Go my Alipay” yazan yere tıklayarak Alipay hesap sayfamızı açıyoruz.

aliexpress-kredi-karti-ekleme-7

Adım 8 : Açılan sayfada ”settings” yazan yere gelerek hemen altta açılan sekmeden ”manage your cards” seçeneğine tıklıyoruz.

aliexpress-kredi-karti-ekleme-8

Adım 9 : Açılan sayfada ”add cards” yazan yere tıklıyoruz.

aliexpress-kredi-karti-ekleme-9

Adım 10 : Açılan sayfada istenilen tüm kredi kartı bilgilerini eksiksiz olarak giriyor ve en altta bulunan ”save the card” yazan yere tıklayarak alipay ve aliexpress sistemine kredi kartı eklemiş oluyoruz.

aliexpress-kredi-karti-ekleme-10

Yukarıdaki işlemlerin tamamını yaptığımızda aliexpress kredi kartı ekleme işlemini başarıyla tamamlamış oluyorsunuz.

NOT: Aliexpress ve Alipay’dan kredi kartı bilgilerini silmek hakkında bilgi almak için aşağıdaki link üzerine tıklayabilirsiniz.

http://beyinfili.com/alisveris/aliexpress-ve-alipaydan-kredi-karti-bilgilerini-silme/

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.