Aliexpress ve Alipay’dan kredi kartı bilgilerini silme

Aliexpress sitesi ülkemizde en çok kullanılan çin kökenli online alışveriş sitelerinden biridir. İhtiyacımız olan bir çok ürünü çok uygun fiyatlara hamde ücretsiz kargo seçeneği ile alabiliyoruz. Bu nedenle ülkemizde son derece fazla satış yapan sitelerden biridir.

Aliexpress sitesinin sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de çok popüler olması ve çin içerisindeki güçlü pozisyonu aliexpress.com ve alibaba.com’un sahibi bolan Alibaba Group’un kendi ödeme yöntemi olan Alipay’ı geliştirmelerine neden oldu.

Aliexpress üzerinden yaptığınız bir çok alışverişte ödeme ekranında eğer dikkat etmediyseniz ya da farkında olarak kredi kartı ve ödeme bilgilerinizi aliexpress üzerinden alipay sistemine kaydetmiş olabilirsiniz. Bu açıdan güvenlik sıkıntılarına girmemeniz için bu yazımızda aliexpress kredi kartı bilgilerini alipay üzerinden nasıl sileceğimizi inceleyeceğiz.

Aliexpressden kredi kartı bilgileri nasıl silinir?

Aliexpress sitesini açın ve giriş yapın. Açmak için doğrudan https://www.aliexpress.com/ üzerini tıklayabilirsiniz.

Adım 1 : Açılan ekranda sağ üst tarafta bulunan kullanıcı profiliniz üstüne gelip en altta yazan ”My Alipay’‘ yazılı alanı tıklayınız.

Buraya tıklamanızın ardından  ”https://intl.alipay.com/user/activateEmail.htm” adresine yönlendirileceksiniz. Bu sizin alipay sistemine giriş adresinizdir.

aliexpress-kredi-karti-silme

Adım 2 : Açılan sayfaya aliexpress.com’a giriş yaptığınız mail adresiniz ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapmalısınız.

alipay-kredi-karti-silme

Adım 3 : Açılan sayfada ”Settings” yazan yere gelip hemen altında açılan sekmeden ”Manage your cards” yazan yeri tıklıyoruz. Yada alt tarafta kalan ok işaretinin gösterdiği yeri tıklıyoruz.

alipay-kredi-karti-silme-2

Adım 4 : Açılan sayfada kayıtlı bulunan kredi kartı bilgilerinizi göreceksiniz. ”Remove” yazan yeri tıklıyoruz.

alipay-kredi-karti-silme-3

 

Adım 5 : Yukarıdaki  ”Remove” seçeneğini tıkladıktan sonra tıpkı aşağıdaki sayfada olduğu gibi ikinci bir onaylama ekranı gelecektir. Burada da ”remove” seçeneğine tıklıyoruz.

aliexpress-kredi-karti-silme-2

Bu işlemleri sırasıyla uyguladığımızda alipay ve aliexpress sisteminde kayıtlı bulunan kredi kartı ve banka kartı bilgilerini başarıyla silmiş olduk.

NOT : Aliexpress ve Alipay sistemine kredi kartı eklemek için aşağıdaki link üzerinden bilgi alabilirsiniz.

http://beyinfili.com/alisveris/aliexpress-ve-alipay-sistemine-kredi-karti-ekleme/

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.