Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Amazon sitesinin yakın bir zamanda hizmete sokmuş olduğu Amazon Prime bir çok farklı hizmeti bünyesinde bulundurmaktadır. Ülkemizde henüz tam anlamıyla faaliyete geçmemiş olsa da Amazon Prime üyeliği almış olan bir çok kişi bulunmaktadır.

Amazon Prime yıllık ücret karşılığı ya da aylık ücret karşılığı abone olduğunuz özel bir hizmet türüdür. Amazon Prime ile bazı ürünler için özel indirimler, ücretsiz nakliye hizmeti ve çeşitli hediyeler gibi bir çok farklı avantaj sağlar.

Ancak bahsettiğimiz gibi bazı kullanıcılar gerek bilerek gerek bilmeden açmış oldukları Amazon Prime üyeliğini kapatmak istemektedir. Bu yazımızda size Amazon Prime üyeliğini nasıl kapatabileceğinizi açıklayacağız.

Adımlar;

1-) Amazon.com adresine girin ve hesabınızı açın.

2-) Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Hesabınıza (Account) tıklayın. Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir.

amazon-prime-uyeligi-iptal-etmek

3-) ”Your Account” (Hesabınız) kısmında en alt sırada bulunan ”Settings” (Ayarlar) seçeneğinin karşısındaki kutucuklarda bulunan ”Manage Prime Membership” (Prime Üyeliğini Yönet) seçeneğine tıklıyoruz. Aşağıdkai ekran görüntüsünde gösterilmiştir.

amazon-prime-uyeligi-nasil-iptal-edilir

4-) Açılan sayfada sol tarafta orta sıralara doğru indiğinizde görmüş olduğunuz ”End Membership” (Üyeliği sonlandır) seçeneğine tıklıyoruz. ”End Membership” seçeneğini aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

amazon-prime-uyeligi-nasil-iptal-edilir-2

5-) ”End Membership” seçeneğine tıklamanızın ardından karşınıza ”Are you sure you want to end your membership” (Üyeliğinizi sonlandırmak istediğinizden emin misiniz? ) yazan bir sayfa gelecektir. Bu sayfada aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz şekilde 3 adet seçenek bulunmaktadır. Biz burada ”End Membership” seçeneğini seçiyoruz ve onaylıyoruz.

amazon-prime-uyeligi-nasil-iptal-edilir-3

6-) Bu işlemlerin ardından karşınıza aşağıdaki şekilde bir seçenek çıkacaktır. Bu seçenek Amazon Prime hizmetinizin ne zaman sonlandırılmasını istediğiniz tarihi belirtmenizi istemektedir. ”End Now” seçeneğini tıklarsanız o andan itibaren Amazon Prime hizmetinizi sonlandırırsınız. ”End Later” seçeneğini seçmeniz durumunda ise seçmiş olduğunuz tarihten itibaren Amazon Prime üyeliğinizi bitirirsiniz.

amazon-prime-uyeligi-nasil-iptal-edilir-4

7-) Yukarıdaki adımları sırayla yapmanız durumunda Amazon Prime üyeliğinizi başarıyla sonlandırmış olursunuz.

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.