Banggood.com Güvenilir Mi?

Banggood.com sitesi 2006 yılında bilgisayar yazılım araştırma ve geliştirme konusunda kurulmuş ve e-ticaret üzerinde uzmanlaşmış çin merkezli online alışveriş sitelerinden biridir.

Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan banggood.com Hong Kong, Shenzhen, Hangzhou ve Yiwu olmak üzere 4 ofisten oluşan bir çevrimiçi alışveriş sitesidir. Banggood sitesinin merkezi Guangzhou şehrinde bulunmakta ve 1000’den fazla kişiye istihdam sağmaktadır. Burada bulunan ekip dünyanın dört bir yanında bulunan müşterilerine yüksek kaliteli ürünleri ve profosyonel hizmetleri en güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmayı taahhüt etmektedirler.

Siparişinize göre banggood.com 3 farklı warehouse yani gönderim merkezinden satış yapar. Bunlar Amerika, Avrupa ve Çin depoalrıdır. Fİyatlar siparişinizi hangi bölgeden yapacağınıza göre değişmektedir. Bu nedenle en uygun fiyatları çinde bulunan warehouse üzerinden alırsınız. Avrupa ve Amerika’da bulunan warehouse üzerinden yapılan alışverişlerde fiyatlar Çin’e gmre daha yüksektir.

 

Banggood.com’dan alışveriş yapmak güvenilir mi?

Banggood.com 700.000 den fazla ürün yelpazesini doğrudan kendi garantisi altında yani aracı bir kurum olarak değil de doğrudan satıcı olarak pazarlamaktadır. Bu açıdan bakıldığında hepsiburada.com sitesinde olduğu gibi bir mantık ile çalışırlar.

Dünyaca kabul görmüş olan visa ve master card ile ödeme yöntemlerinin yanı sıra banggood.com üzerinden PayPal kullanarak da ödeme yapabilirsiniz. PayPal ödeme sistemi son derece güvenilir ve yüksek kalite-güvence standartlarına sahip olan bir sistemdir. Bu nedenle PayPal ödeme sistemi ile çalışan firmalar PayPal sisteminin yüksek güvenlik ve kalite standartlarını kabul etmiş olurlar. Bundan dolayı banggood.com üzerinden alışveriş yapmak son derece güvenilirdir.

Ayrıca banggood.com sitesi eğer bünyesinde bulunan ürünlerin fiyatlarından daha da düşük bir fiyat ile karşılarına çıkmanız durumunda size bu konuda yardımcı olacaklarını ve olabilecek en düşük fiyattan hizmet vereceklerini taahhüt ediyor.

Banggood.com’dan aldığımız siparişler nasıl gönderilir?

Banggood sitesi üzerinden yaptığınız tüm siparişler dünyanın her noktasına gönderilmektedir. Bununla birlikte neredeyse ürün yelpazesinin tamamında free shipping yani ücretsiz kargo seçeneği sunmaktadır.

Ücretsiz kargo seçeneği bulunun ürünlerin çok büyük bir bölümü China Post ile gönderilmektedir. China Post Çin Halk Cumhuriyeri’nin resmi posta dağıtıcısı olmakla beraber dünyanın her yerinde hizmet vermektedir. Tabi bu kadar büyük bir dağıtım ağı olması ve hizmetin ücretsiz olmasından dolayı siparişleriniz 15-45 iş günü gibi çok geniş bir sürede size ulaştırılır.

Ücretsiz kargo seçeneği ve kayıtsız gönderim

Banggood.com sitesinden yapacağınız alışverişlerde 2 farklı kargo seçeneği karşınız açıkmaktadır. Bu seçeneklerde ilki China Post Ordinary Small Packet Plus ile gönderilen ve genellikle 10$ altında bulunan ürünlerin gönderildiği kayıtsız kargo seçeneğidir. Bu seçenekte kargolarınız takip numarası olmadan gönderilir. Bu nedenle buradan aldığınız siparişinizin durumunu size ulaşana kadar öğrenemezsiniz.

İkinci ücretsiz kargo seçeneğimiz ize China Post Registered Air Mail adı verilen yani kayıtlı kargo seçeneğidir. Bu kargo seçeneği genellikle 1$ ya da 2$ ekstra ücret ödeyere seçebileceğiniz ve kargonuz için takip numarası alabileceğiniz bir seçenektir.

Biz alışverişlerinizde eğer siparişinizin kargo durumunu takip etmek istiyorsanız bu ikinci kargo seçeneğini seçmenizi önermekteyiz.

Garanti ve Geri Ödeme

Banggood.com siparişinizin hasarlı ya da eksik gönderilmesi durumunda kendileri ile 3 gün içerisinde iletişime geçmenizi istemektedir. Bu gibi durumlarda yeniden gönderim yapmakta ya da dilerseniz geri ödeme alabileceğinizi söylemektedirler. 

Unutulmamalıdırki bu şekilde yurt dışından yapılan alışverişlerde geri ödeme işlemi için aldığınız siparişin geri gönderilmesi ve kabul işleminin tamamlanması gerekmektedir. Bu nedenle iade işlemi biraz zaman alabilmektedir.

Sorun yaşamanız durumunda sipariş numaranız ve kullanıcı adınızı belirterek cservice@banggood.com adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.