Çin’den online alışveriş için en iyi siteler

Çin’den online alışveriş yapmak artık çok kolay. Neredeyse aklınıza gelebilecek her ürünü Çin’den çok uygun fiyatlara satın alabilir ve ücretsiz kargo seçeneği ile getirtebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz alışverişlerde eğer yüksek fiyatlı bir ürün almıyorsanız siparişleriniz aksi belirtilmedikçe china post ile gönderilmektedir. China post çinde satılan her ürünü ücretsiz şekilde taşıyan çok büyük bir kargo firmasıdır.

China post ile gönderilen siparişleriniz iki farklı yöntemle gönderilir. China post ordinary small packet plus ve china post registered air mail. Bu iki yöntemde small packet plus ile gönderilen her şey kayıtsız yanı takip numarası olmadan gönderilmektedir. Bu nedenle bir ya da iki dolar daha fazla verip registered air mail kullanmanızı önermekteyiz.

Lightinthebox.com

Lightinthebox sitesi güvenilir bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz çinli alışveriş sitelerinden biridir. İçermiş olduğu ürün yelpazesinde özellikle kıyafet ve aksesuar alanında çok geniş bir içeriği vardır. Özellikle gelinlik ve gece kıyafeti açısında çok uygun fiyatlı ve bol çeşit ürünler sunmaktadır. Bunların yanında elektronik ve hobi ürünleri de satılmaktadır.

Bazı ürünlerde ücretsiz kargo seçeneği vardır. ”Free shipping available” yazan tüm ürünleri ücretsiz kargo seçeneği ile göndermektedir.

miniinthebox.com

miniinthebox sitesi de hem türkçe hizmet veren hem de ücretsiz kargo seçeneğinin olduğu alışveriş sitelerinden biridir. Cep telefonu, aksesuar, elektronik, kişisel bakım, bilgisayar, hobi, ev gereçleri, giyim ve saatler gibi bir çok farklı kategoride çok geniş bir içeriğe sahiptir. miniinthebox.com sitesi de güvenle alışveriş yapabileceğiniz çinli alışveriş sitelerinden biridir. Paypal ile ödeme seçeneği mevcuttur.

Dealextreme

dx.com adresi üzerinden hizmet veren dealextremee en çok kullanılan çin kökenli online alışveriş sitelerinden biridir. Özellikle ülkemizde son derece popüler olan adreslerdendir. Neredeyse her ketegoride çok geniş bir içeriğe sahip olan dealextreme ülkemize ücretsiz gönderim yapmaktadır. Dealextreme sitesinde de Paypal ile ödeme seçeneği mevcuttur.

Dealsmachine.com

Dealsmachine sitesi elektronik, bilgisayar, donanım ekipmanları, batarya ve pi, tüketici elektroniği gibi elektronik içeren ürün kategorisinde bir çok çeşit sunan çin kökenli bir alışveriş sitesidir. Dealsmachine üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde ücretsiz kargo seçeneği vardır. Paypal ile ödeme seçeneği mevcuttur.

Sammydress.com

Sammydress sitesi yine ülkemizde en çok kullanılan kıyafet, takı ve aksesuar sitelerinden biridir. Bu kategorilerde bir çok farklı ürün bulunmaktadır. Diğer çinli alışveriş sitelerinde ücretsiz kargo seçeneği sunulmasına rağmen sammydress üzerinden yapacağınız alışverişlerde kampanyalı ürünler dışında ücretsiz kargo seçeneği yoktur. Paypal ile ödeme yapabilirsiniz.

Banggood.com

Banggood.com sitesi en güvenilir ve kullanıcı dostu alışveriş sitelerinden biridir. Elektronikten aksesuara bahçe gereçlerinden outdoor ekipmanlara kadar her şey site içerisinde mevcuttur. Paypal ile ödeme seçeneği de bulunan banggood üzerinden alacağınız her ürün için ücretsiz kargo seçeneği vardır. Ülkemizde en çok kullanılan 3 çin kökenli alışveriş sitesinden biridir. Müşteri ilişkileri açısından da son derece kullanıcı dostu olan banggood.com sitesi ilk bakmanız gereken adreslerdendir.

Focalprice.com

Diğer sitelerin aksine Hong Kong merkezli olan focalprice sitesi ürün içeriği olarak banggood sitesi ile benzeşmektedir. Ancak bazı kategorilerde çok daha az çeşide sahiptir. Focalprice sitesinin en büyük avantajı belli zamanlarda diğer sitelerin aksine ürünlerinde çok daha büyük indirimler yapmasıdır. Paypal ile ödeme seçeneği mevcuttur.

Everbuying.com

Çin merkezli olan alışveriş sitelerinden olan everbuying.com tıpkı focalprice sitesi ile aynı içeriğe sahiptir. Ücretsiz kargo seçeneği ve paypal ile ödeme seçeneği mevcuttur.

Tinydeal.com

Tinydeal çin merkezli online alışveriş sitelelerinden biridir. İçeriği focalprice sitesi ile benzerdir ancak fiyatları biraz daha yüksek olan alışveriş sitelerinden biridir. Bununla birlikte dönem dönem kampanyaları ile uygun fiyatlı ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde çok fazla indirim kuponu dolanan bir adrestir. Basit bir arama yaparak %5 ya da %10 daha fazla indirim yapabileceğiniz kampanya numaraları bulabilirsiniz. Toplu alım yapacaksanız müşteri temsilcileri ile görüşerek çok daha uygun fiyata anlaşmanız mümkündür. Ücretsiz kargo seçeneği ve paypal ile ödeme mevcuttur.

Gearbest.com

Herhalde ülkemizde çinli alışveriş sitlerinde en çok sorun yaşanan adres hangisi desek cevabı gearbest olurdur. Her ne kadar şu an durumlarını bilmiyor olsak da gerçekten bu site üzerinden alışveriş yapıp mağdur olan çok kişi vardır. Bununla beraber sorunsuz alışveriş yapan kişi sayısı da fazladır. İçerik olarak banggood sitesi ile birebir aynıdır. Ücretsiz kargo seçeneği ve paypal ile ödeme mevcuttur.

Aliexpress.com

Aliexpress sitesi diğer tüm alışveriş sitelerinden farklı çalışma şekline sahip bir adrestir. Ayrıca ülkemizde ve dünyada en çok alışveriş yapılan çin merkezli bir alışveriş devidir.

Diğer tüm çin kökenli siteler kendi depolarında bulunan ürünleri satarken aliexpress.com sitesi hiç bir ürünü kendi bünyesinde barındırmaz. Çin içerisinde bulunan üreticiler ile dış dünyada bulunan tüketiciler arasında bir noktada bulunur. Ancak son derece katı kurallar çerçevesinde yönetildiğinden dolayı en güvenilir alışveriş sitelerinden biridir.

Ülkemizde bulunan n11.com sitesi ile aynı şekilde çalışır. Yani burada satıcılar vardır ve aynı ürünü onlarca farklı satıcıda farklı fiyatlara bulabilirsiniz. Bu nedenle alışveriş yaparken güvenilir satıcılar üzerinden alışveriş yapmak en mantıklısıdır.

Her üründe ücretsiz kargo seçeneği bulunmaktadır. Paypal ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Bunun yerine kendi ödeme sistemi olan Alipay’ı kullanmaktadır. Müşteri memnuniyeti açısından da çok güvenilir bir sitedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.