Gearbest.com Güvenilir Mi?

Gearbest.com sitesi ülkemizde en çok kullanılan çin merkezli online alışveriş sitelerinden biridir. Geçmişi banggood.com kadar uzak olmayan gearbest.com tıpkı banggood sitesinde olduğu gibi kendi depoalrında bulunan ürünleri gearbest garantisi altında satmaktadır.

Tüketici elektroniği, bilgisayar, telefon, hobby ve bahçe ekipmanlarından takı, saat, outdoor spor malzemelerine kadar çok geniş bir alanda satış yapan gearbet.com sitesi güvenilir çin alışveriş sitelerinden birisidir.

Gearbest.com Çin, Rusya, ABD ve Avrupa olmak üzere 4 farklı lokasyondan gönderim yapmaktadır.

Gearbest.com’dan alışveriş yapmak güvenilir mi?

Gearbest.com sitesi yurt dışından alışveriş yapmak için en güvenilir alışveriş sitelerinden biridir. Visa ve Master Card ile ödeme yöntemlerinin yanı sıra PayPal ve WebMoney ödeme sistemi ile de ödeme yapabileceğiniz bir sitedir.

PayPal ile ödeme yapabileceğiniz siteler güvenilir alışveriş siteleridir. Bu nedenle PayPal kullanan siteler üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. 

Gearbest.com’dan aldığımız siparişler nasıl gönderilir?

Gearbest.com üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerde ücretsiz kargo seçeneği sunulur ancak bu kargo seçeneği China Post ile gönderilmektedir. Takipli ve takipsiz olarak ikiye ayrılan bu kargo seçeneği detayları aşağıdaki gibidir.

Eğer takipsiz kargo seçeneği ile sipariş geçerseniz hiç bir ücret ödemeniz gerekmez ve siparişiniz China Post Ordinary Small Packet Plus ile gönderilir. Bu yöntemin dezavantajı siparişinizin takipsiz kargo olarak gönderilmesidir. Takipsiz kargo ile gönderilen siparişler yola çıktıkları andan itibaren internet üzerinden takip edilemezler. Dolayısı ile siparişiniz size ulaşana kadar bir haberiniz olmaz.

İkinci kargo seçeneği ise 1$ ya da 2$ ekstra ücret ödemeniz durumunda China Post Registered Air Mail seçeneği ile gönderilir. Siparişinizin bu yöntem ile gönderilmesi durumunda size bir takip numarası verilir ve bu takip numarası ile kargonuzun durumunu internet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Ücretsiz kargo gönderileri 15-45 iş günü içerisinde size ulaştırılır. Ancak daha erken almak isterseniz kargo ücreti ödeyerek DHL, UPS, TNT gibi global kargo ağları ile siparişinizi çok kısa sürede teslim alabilirsiniz.

Garanti ve Geri Ödeme

Gearbest sitesi satmış olduğu tüm ürünler için 180 gün garanti vermektedir ancak bu ürünün türüne ve arızasına göre değişim göstermektedir. Yani garantiden yararlanıp yararlanamayacağınız arıza bildirimi yapmanız ve arızanın onaylanmasına bağlı olarak değişmektedir.

Siparişinizin arızalı, eksik ya da yanlış gelmesi durumunda hemen iletişime geçmeli ve yeniden gönderim ya da iade seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Tabi bu işlemler için size gelen ürünün karşı tarafa geri gönderilmesi gerekmektedir.

Gearbest.com ile yaşayacağınız sorunlar için üyelik hesabınız üzerinden destek talebinde bulunabilir ya da internet sitesi online yardım merkezinden ticket açabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.