joybuy.com üzerinden nasıl alışveriş yapılır?

JD.com sitesi global ismiyle ise joybuy.com aliexpress ile birlikte çinin en büyük online alışberiş sitelerinen biridir. Özellikle çin içerisinde yapılan satışların neredeyse yarısı jd.com üzerinden yapılmaktadır.

JD.com sitesi çinde yaşayanlara hizmet verirken çin dışarısında bulunan kullanıcılar için ise joybuy.com üzerinden hizmet vermektedir.

Joybuy.com sitesi çalışma şekli açısından aliexpress.com sitesi ile aynı şekilde çalışmaktadır. Yani diğer siteler gibi tek bir satıcı yoktur. Tıpkı aliexpress.com sitesinde olduğu gibi birden fazla satıcı aynı ürünü satmaktadır. Durum böyle olunca aynı ürün için onlarca farklı üretici ve onlarca farklı fiyat bulabileceğiniz son derece ucuz bir adres olmaktadır. Özellikle çin içerisinde neredeyse her şehirde dağıtım istasyonu ve kendi özel lojistik kanalı mevcuttur.

Joybuy.com güvenilir mi?

Joybuy.com ya da eski adıyla jd.com sitesi en güvenli alışveriş sitelerinden biridir. PayPal ile ödeme yapabileceğiniz joybuy.com sitesi PayPal ödeme sisteminin yüksek güvenlik standartları ve müşteri dostu yaklaşımından dolayı güvenle alışveriş yapabileceğiniz adreslerden biridir.

Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda toplu alımlar için JDglobal@jd.com adresi üzerinden elektronik posta gönderebilir, bireysel sorunlarınızda ise Josh.Gartner@JD.com adresine elektronik posta atabilir ve ya +86-10-8911-6155 numaralı telefondan canlı destek alabilirsiniz.

Joybuy üzerinden yapacağınız alışverişlerde en önemli nokta güvenilir satıcıdan alışveriş yapmaktır. Aynı ürün farklı satıcılarda farklı fiyatlara satılabilmektedir. Bu nedenle en uygun satıcıdan alışveriş yapmak önemli bir konudur.

Kargo seçenekleri nelerdir?

Joubuy üzerinden almış olduğunuz tüm ürünler free shipping yani ücretsiz kargo seçeneği ile gönderilmektedir. Ücretsiz kargo seçeneklerinde China Post, Singapore Post, Hong Kong Post, Sweden Post, PostNL, 4PX, EMS gibi onlarca farklı kargo seçenekleri karşınıza çıkabilmektedir. Bu seçenekler almış olduğunuz ürüne ve seçmiş olduğunuz satıcıya göre değişmektedir. Standart kargo teslim süresi 15-45 iş günü arasındandır.

Eğer kargonuzun daha hızlı gelmesini istiyorsanız ekstra ücret ödeyerek daha hazlı bir kargo firması ile siparişlerinizin gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Ödeme seçenekleri nedir?

Joybuy’dan yapacağınız alışverişlerde PayPal ile ödeme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kredi kartı ile ödeme, YandexMoney ve QIWI seçeneği ile de ödeme yapmanız mümkündür.

Eğer mümkün ise yurt dışından yapacağınız tüm alışverişlerde PayPal ise ödeme yapmanızı önermekteyiz. PayPal ile yapılan ödemeler siparişinizden memnun kalmazsanız para iadesi en kolay ve hızlı olan ödeme yöntemidir.

Joybuy.com üzerinden nasıl hesap açılır?

Joybuy üzerinden alışveriş yapmak için ilk olarak http://www.joybuy.com/ adresine giriyoruz. Ve yeni müşteri hesabı oluşturuyoruz. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ”join” yazan yere gelip açılan pencereden ”Join Free Now” seçeneğine tıklıyoruz.

joybuy-dan-alisveris

Açılan sayfada istenilen bilgileri eksiksiz şekilde doldurmamız gerekiyor. Bilgileri girdikten sonra en altta bulunan ”regiser” seçeneği  üzerine tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

joybuy-dan-alisveris-2

Yukarıdaki bilgileri girmenizin ardından aşağıdaki gibi bir sayfa ile karşılaşmış olacaksınız. Bu sayfa hesap oluşturduğunuz anlamına gelecektir. Burada görmüş olduğunuz ve ok işareti ile gösterilen 8a ile başlayan kısım sizin Pin numaranızdır. Bu numara girmiş olduğunuz mail adresi ile eşleşmekte ve sizin bir nevi müşteri numaranız olmaktadır. Her kullanıcı için farklı bir kombinasyondan oluşur.

joybuy-dan-alisveris-3

Yukarıdaki sayfada kırmızı çerçeve içerisine alınmış alanda bulunan ”account settings” yazan alana tıklayarak diğer bilgilerimizi sisteme eklememiz gerekmektedir.

joybuy-dan-alisveris-4

Yukarıdaki şekilde cinsiyet, isim ve soyisim bilgilerini giriyoruz. Dilerseniz avatar ya da fotoğraf yükleyebilirsiniz. Tüm bilgileri yükledikten sonra ”save changes” seçeneğine tıklayarak tüm bilgileri kaydediyoruz.

Bu aşamadan itibaren alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Joybuy.com üzerinden nasıl alışveriş yapılır?

Almak istediğiniz ürünü bulduktan sonra iki farklı seçeneğiniz olacaktır. Eğer ”add to card” seçeneğine tıklarsanız seçmiş olduğunuz ürünü alışveriş sepetine ekler ve ardından ”continiue shopping” seçeneğine tıklayarak alışverişe devam eder başka ürünleri eklersiniz.

Doğrudan ”buy now” seçeneğini tıklarsanız ise direk o ürün için işlemlere devam eder ve sonraki aşamaya geçersiniz.

joybuy-dan-alisveris-5

”Buy Now” seçeneğini tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir sayfa karşımıza çıkacaktır. Açılan sayfada adres bilgisi eklememiz gerekiyor. Bu nedenle aşağıdaki görüntüde bulunan alana tıklayarak adres bilgisi ekliyoruz.

joybuy-dan-alisveris-6

”Add a new address” seçeneğine tıkladığımızda açılan kutucuklara tüm bilgileri eksiksiz şekilde girmemiz gerekmektedir. Bu bilgileri girerken türkçe karakter ya da nokta virgül gibi herhangi bir noktalama işareti kullanmamanız gerekmektedir. Bilgileri eksiksiz şekilde girmenizin ardından ”save” seçeneğine tıklayarak kaydediyoruz.

joybuy-dan-alisveris-7

Bu işlemlerin ardından sayfanın en altına doğru iniyoruz ve ”submit order” seçeneğine tıklayarak sipariş oluşturuyoruz. Bu aşamadan sonra ödeme yapacağımız sayfa karşımıza çıkacaktır.

joybuy-dan-alisveris-8

Bu aşamada henüz kredi kartı ile ödemeyi doğrudan yapamıyoruz. PayPal ile ödeme yapmamız gerekiyor. İlerleyen zamanlarda doğrudan kredi kartı bilgileri ile ödeme yapabileceğimiz belirtiliyor ancak şuan için ”pay with paypal” seçeneği ile paypal ödemesi yapabiliyoruz.

PayPal ile ödeme seçeneğine tıklayıp açılan sayfadan paypal bilgilerimizi girmemiz gerekiyor. Tüm bilgileri girdikten sonra ödeme yapılmış oluyor ve siparişimizi tamamlıyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.