Parcelforce kargo takibi nasıl yapılır?

Parcelforce İngiltere merkezli bir kargo dağıtım firmasıdır. Royal Mail ile birlikte İngiltere’de en çok kullanılan 2 kargo frimasından biridir.Özellikle fiyatları açısından son derece uygun bir firma olan parçelforce bazı siparişler için royal mail ile beraber çalışabilmektedir.

Parcelforce tıpkı diğer ulusal kargo firmaları gibi ülkemiz içerisinde de PTT ile dağıtım yapmaktadır. Yani siparişiniz öncelikle parcelforce tarafından taşınır ancak ülkemiz sınırlarına girdikten sonra tüm işlemleri PTT üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca Birleşik Krallık içerisinde de Royal Mail ile çalışmaktadır. Özellikle hacimli kargolarda sunmuş olduğu fiyatlar açısından en uygun firmalardan biridir.

Parcelforce kargo takibi nasıl yapılır?

Parcelforce ile gödnerilen siparişlerinizi aşağıdaki link üzerinden açılan sayfadan takip edebilirsiniz.

http://www.parcelforce.com/

Açılan sayfada kargonuza ait takip kodunuzu (tracking number ya da shipping number olarak da geçer) ”track your parcel” yazan alana girip ardından ”track item” yazan butona tıklamanız yeterlidir.

parcelforce-kargo-takibi

Parcelforce ile gönderilen siparişleriniz diğer ulusal kargo firmaları gibi iki aşamalı olarak gödnerilmektedir.

  • Kargonuzun çıktığı ülkeden ülkemiz sınırlarına kadar olan kısmını parcelforce üzerinden takip etmeniz gerekmektedir.
  • Kargonuz ülkemiz sınırlarına girdikten sonra tüm işlemleri PTT tarafından yapılacaktır. Bu nedenle kargonuzu PTT takip sistemi üzerinden takip etmeniz gerekmektedir.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.