USPS kargo takibi nasıl yapılır?

USPS (United State Postal Service) adından da anlaşılacağı gibi Birleşik Devletler resmi posta teşkilatıdır. ABD içerisinde her eyalette ve her şehirde en az bir adet şubeleri bulunmaktadır. ABD içerisinde ve tüm dünyada kargo dağıtımı yapmaktadırlar.

USPS devlet kargo teşkilatı olmasından dolayı hantal ve karmaşık çalışan bir posta dağıtım ağına sahiptir. Bununla birlikte ABD içerisinde bulunan en uygun fiyatlı kargo dağıtım firmalarından biridir.

Özellikle eBay üzerinden yaptığınız alışverişlerde kargonuz ABD’den yola çıkacaksa bu kargo firması son derece yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ancak değeri yüksek bir kargonuz varsa bu kargo firması yerine alternatif kargo firmalarını kullanmanızı önermekteyiz.

USPS kargo takibi nasıl yapılır?

USPS ile gönderilen kargolarınızın takibini aşağıdaki link üzerinden açılan siteden yapabilirsiniz.

https://www.usps.com/

Açılan sayfada siparişlerinizi iki farklı alandan takip etmeniz mümkündür. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ve yeşil ok işareti ile gösterilen alan içerisine takip numaranızı (tracking number ya da shipping number olarak geçer) yazıp enter tuşuna basabilirsiniz.

İkinci takip yönteminde ise ekranda bulunan ”QUİCK TOOLS” yazan alandan açılan pencereye yine takip numaranızı yazıp (kırmızı ok işareti ile gösterilen) onaylayarak kargonuzu takibini yapabilirsiniz.

usps-kargo-takibi

USPS ile gönderilen siparişleriniz tıpkı diğer ülkelerin resmi posta servislerinde olduğu gibi iki aşamalı olarak takip edilmelidir.

  • Siparişinizin gönderildiği noktadan Türkiye sınırlarına kadar olan süre boyunca USPS kargo takip sistemi üzerinden takip etmelisiniz.
  • Kargonuz Türkiye sınırlarına girdikten sonra tüm işlemleri PTT üzerinden yapılacaktır. Bu nedenle kargonuzu PTT kargo takip sistemi üzerinden takip etmelisiniz.

USPS ile gönderilen kargo kaç günde gelir?

Başta da belirttiğimiz üzere USPS ile gönderilen siparişler diğer kargo firmalarına göre daha uzun sürede teslim edilmektedir. Özellikle ülkemize gönderilen kargolarda bu süre 45 iş gününe kadar çıkmaktadır.Kargonuz yılbaşı ya da noel zamanlarında yoğunluktan dolayı daha uzun bir sürede teslim edilebilir.

USPS kargo ücreti nelerdir?

USPS ile gönderilecek olan kargonuzun fiyatını doğrudan kendi web sitesi üzerinde bulunan uygulamadan hesaplayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki link üzerine tıklamanız yeterlidir.

https://postcalc.usps.com/

USPS iletişim numarası

USPS ile gelen gönderinizde bir sorun yaşamanız ya da doğrudan bilgi almak isterseniz SKYPE üzerinden +18002758777 numaralı telefonu arayarak ücretsiz şekilde görüşebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.