Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu kişilerin bankalar ile yapmış olduğu işlemler, kredi ödemeleri, kredi kartı işlemleri, finansal işlemler gibi bir çok farklı işlem sonucunda hesaplanan kişiye özel bir ifadedir. 

Günümüzde neredeyse finans kuruluşlarının tamamı kredi vermeden önce kredi notunuzu inceler ve bu puan doğrultusunda kredi başvurunuzu yanıtlar. Daha önceki uygulamalarda hiç bir banka kredi notunu kişiler ile paylaşmazken günümüzde dilerseniz kredi notunuzu öğrenebilir ve bu doğrultuda başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi puanınız ,sistem güncellenmeden önce yalnızca bankalar tarafından ulaşılabilen bir sistem altında tutulmaktaydı. Kredi puanınız ”Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ” tarafından kayıt altına alınmakta ve hesaplanmaktaydı. Ancak yapılan değişiklikler ile kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün oldu.

Not : Kredi notunuzu öğrenmek isterseniz bunun için ücret ödemeniz gerekmektedir.  Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan Findeks sistemi üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu sistemine nasıl kayıt olunur?

İlk olarak Findeks Kredi Notu’nu öğrenmek için sisteme kayıt olmanız gerekmektedir.

1-) Kredi notunuzu öğrenmek için ” http://www.kkb.com.tr/ ” adresine giriş yapmanız ve üye olmanız gerekmektedir.

2-) ”Üye olmak istiyorum” seçeneğine tıkladıktan sonra ana sayfadan ”www.findeks.com” adresine yönlendirileceksiniz. Dilerseniz Findeks adresine doğrudan da gidebilirsiniz. Açılan sayfada sağ üst kısımda bulunan ”Üye Ol” seçeneğine tıklıyoruz.

3-) ”Üye Ol” seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi açılan sayfada istenilen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Findeks Kredi Notunu öğrenmek istiyorsak buraya yazacağımız bilgiler doğru bilgiler olmalıdır. Aksi halde sistem kredi notunuzu göstermez. Findeks tarafından istenilen tüm bilgileri girmenizin ardından en altta bulunan harfler ve rakamlardan oluşan güvenlik kodunu istenilen yere yazıyoruz.  Bu işlemlerin ardından ”Sözleşmeyi okudum, onaylıyorum” yazan yeri işaretliyoruz ve ”devam” butonuna tıklıyoruz.

4-) ”Devam” butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi yeni bir sayfa açılacaktır. Burada Findeks Kredi Notu sistemine girmek için nüfus cüzdanı ya da ehliyet seçeneklerinden birini seçiyoruz. Bu seçeneklerden hangisini seçtiğinize bağlı olarak güvenlik sorusu seçip cevabını yazıyoruz ve ”Devam” butonuna tıklıyoruz.

5-) Bir sonraki adımda Findeks Kredi Notu sistemine kaydetmiş olduğunuz cep telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Tek kullanımlık şifreyi sisteme giriyoruz ve ”Devam” seçeneğine tıklıyoruz.

6-) Bir sonraki seçenekte Findeks Kredi Notu sistemine bir parola ve bir güvenlik resmi eklemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yapmanızın ardından en altta bulunan ”Kaydet ve Giriş Yap” butonuna tıklıyoruz. Bu işlemlerin sonunda Findeks Kredi Notu sisteminde başarıyla hesap açmış olduk.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Bu aşamada Findeks Kredi Notunuzun nasıl öğrenileceğini anlatacağız.

1-) Ana ekranın sağ tarafında bulunan ”Findeks Kredi Notu” yazan yerde bulunan ”Notunu Al” butonuna tıklıyoruz.

2-) Açılan sayfadan istenilen bilgileri ve 7.5 TL + KDV olan işlem ücretini ödemek istediğiniz yöntemi seçmenizin ardından ”Devam” butonuna tıklayarak Findeks Kredi Notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu size bir rapor olarak sunulacaktır bu nedenle işlem biraz zaman alabilir.

 

Not: Sistem ile herhangi bir sorun yaşamanız durumunda ya da diğer sorularınız için 444 4 552 numaralı telefonu arayarak Findeks Müşteri Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.