Display Driver Uninstaller nasıl kullanılır?

Display Driver Uninstaller (DDU) isimli program en çok kullanılan ekran kartı sürücülerini kaldırma programıdır. Display Driver Uninstaller isimli programı kullanarak AMD, Nvidia ve Intel ekran kartı sürücülerini sorunsuz şekilde kaldırabilirsiniz.

Not: Display Driver Uninstaller (DDU) kullanabilmek için bilgisayarınızda .NET Framework 3.5 versiyonu ya da daha üst versiyonlarının bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.

Display Driver Uninstaller (DDU) programını kullanmadan önce aşağıdaki kullanım önerilerini dikkatle uygulayınız.

  • Display Driver Uninstaller (DDU) bilgisayarınız ”normal mod” da kullanılabilir ancak stabilite istiyorsanız bilgisayarınızı ”güvenli mod” da açarak kullanmanızı önermekteyiz.
  • Programı kullanmadan önce bilgisayarınızın bir yedeğini almanızı ya da sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı önermekteyiz.
  • Kurulum ve kullanım aşamasında herhangi bir sorunu ile karşılaşmamak için antivirüs ve koruma yazılımlarını kapatmanızı öneriyoruz.

Adımlar 

1-) İlk olarak ”http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html” adresine giderek Display Driver Uninstaller (DDU) programının son versiyonunu indirmeniz gerekmektedir.

2-) İndirmiş olduğunuz ”Display Driver Uninstaller (DDU)” programının kurulum işlemini tamamlayınız.

3-) Bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz Display Driver Uninstaller (DDU) programını çalıştırın. Programı çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızı ”güvenli mod” da açmanız gerektiğini söyleyen bir uyarı gelecektir. Uyarıya ”evet” seçeneğini tıklayın ve bilgisayarınız ”güvenli mod” ile açılacaktır.

4-) Bilgisayarınız ”güvenli mod” seçeneği ile açıldıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere ile karşılaşacaksınız.

Display Driver Uninstaller nasıl kullanılır

5-) Program açıldığında sisteminizde yüklü olan ekran kartını otomatik olarak tanıyacaktır. Bu aşamada  ”Display Driver Uninstaller (DDU)” size 3 farklı seçenek sunmaktadır.

  • ”Clean and restart” seçeneğini seçmeniz durumunda bilgisayarınızda yüklü ekran kartı sürücüleri kaldırılacak ve bilgisayarınız ”normal mod” da başlatılacaktır. Bu seçeneği önermekteyiz.
  • ”Clean and DO NOT restart” seçeneği ise yüklü olan ekran kartı sürücülerini kaldırır ancak bilgisayarınızı yeniden başlatmadan ”güvenli mod” ile kullanmanı için açık bırakır. Bu seçeneği kesinlikle önermiyoruz. Siyah ekran hatası verebilmektedir.
  • ”Clean and shutdow” seçeneğini seçmeniz durumunda ise ekran kartı sürüleri silinecek ve bilgisayarınız kapatılacaktır. Bu seçeneği yeni bir ekran kartı aldıysanız kullanmanız gerekiyor. Bilgisayarınız kapatıldıktan sonra yeni ekran kartınızı takıp bilgisayarınızı yeniden açabilirsiniz.

6-) Bu işlemlerin ardından bilgisayarınızda bulunan tüm ekran kartı sürücüleri silinmiş oalcaktır. Bu aşamadan sonra güncel ve doğru ekran kartı sürücünüzü yükleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.