Windows 10 bilgisayarım simgesini masaüstüne nasıl getiririm?

Yeni format attığımız ya da yeni yükseltme yapmış olduğumuz Windows 10’da masaüstünü açtığınızda alışmış olduğumuz ”bilgisayarım” simgesi bulunmamaktadır. Özellikle alışkın olan kullanıcılar için son derece rahatsız bir durumdur. Bu nedenle bir an önce masa üstüne ”bilgisayarım” simgesini getirmemiz gerekmektedir.

Aşağıdaki adımları izleyerek Windows 10 bilgisayarınızda masaüstüne ”bilgisayarım” simgesini getirebilirsiniz.

Not: Görüntülerin orijinal hallerini görmek için üzerine tıklamanız yeterlidir.

Adımlar

Yöntem 1

1-) Masa üstü simge ayarlarına gitmemiz gerekiyor. Bunun için klavyede bulunan windows tuşu + S tuşuna aynı anda basıyoruz ve ”ara” ekranını açıyoruz. Açılan ekrana ”masaüstü simge” yazıyoruz ve arama sonucunda çıkan  ”masaüstündeki genel simgeleri göster ve ya gizle ” yazan seçeneğe tıklıyoruz.

Windows 10 bilgisayarım simgesini masaüstüne nasıl getiririm

2-) Açılan sayfada sekmede ”masaüstü simgeleri” kısmında ”bilgisayar” seçeneğini tıklıyoruz ve tamam deyip kapatıyoruz. Böylece masaüstüne bilgisayarım simgesini getirmiş oluyoruz.

Windows 10 bilgisayarım simgesini masaüstüne nasıl getiririm 2

Yöntem 2

Klavyede bulunan windows tuşu + X tuşu‘na aynı anda basarak sol tarafta bulunan windows menüsünü açıyoruz. Açılan menüden ”dosya gezgini” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada sol tarafta bulunan ”bu bilgisayar” seçeneğini mouse ile sıklayıp masaüstüne sürüklüyoruz.

Bu yöntem ile masaüstüne bilgisayarım seçeneğinin kısa yolunu getirmiş oluyorsunuz.  Ancak ilk yöntem’de masaüstüne bilgisayarım simgesinin kendisini getirmiş olursunuz. Bu yüzden birinci yöntem daha kullanışlı bir yöntemdir.

Not: Yukarıdaki işlemler sonucunda windows 10 bilgisayarınızda bilgisayarım simgesini masaüstüne getirebileceğiniz gibi ”masa üstü” simgeleri menüsünde bulunan diğer seçenekleri de masaüstüne getirebilirsiniz. Bu seçenekler;

  • Bilgisayar
  • Kullanıcı dosyaları
  • Geri dönüşüm kutusu
  • Denetim masası

Yukarıdaki seçeneklerden hangisini tıklarsanız o seçenek de masaüstünde simge olarak görülecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.