Boncuklu Perde Nasıl Asılır?

Boncuklu perdeler çeşitli boncuklar ve diğer malzemelerden oluşur. Gösterişli ve renkli görünmekten başka, böcekleri dışarıda tutmaya da yardımcı olurlar. Kapı veya pencere çerçevelerinde asılacak olan perdeleri asmak son derece basittir ve yalnızca birkaç dakika sürer.

Boncuklu Perde Çeşitleri

Boncuklu perdeler akrilik, cam, bambu veya ahşaptan yapılır. Boncuklar, hayvanlar, taşlar, disko topları ve diğer birçok tasarımla şekillendirilir. Bazı perdeler boncuk iplikleriyle yapılır ve diğerleri birlikte dokunurlar. Dokuma boncuk perdeleri genellikle panjur olarak kullanılır.

Perdeleri asmak

Boncuklu perdeleri asarken pek fazla bir alet gerekmez. İhtiyacınız olan tek şey bir çekiç ve biraz küçük çividir. Boncuklu perdelerinizi bir kapı çerçevesinin altına asmayı planlıyorsanız, çengel kancalar önerilir. Çengel kancalar, çerçevelerin yüzlerin üzerinde de perde asmaya çok uygundur.

Boncuklu perdeler, perdenin üst kısmında bulunan halkalarla birlikte gelir. Perdeyi kapıya veya camın çerçevesine karşı tutun ve halkaları kılavuz olarak kullanarak, çengel kancalarının veya çivilerinin takılacağı noktaları bir kurşun kalem ile işaretleyin.

Delikleri işaretledikten sonra, her işaretin üzerine bir çivi çakın. Çengel kancaları kullanıyorsanız, öncelikle bir çiviyi noktalar üzerinde hafifçe sıkıştırın. Daha sonra çengel kancaları delikten içeri doğru vidalamak daha kolaydır.

Çiviler veya kancalar yerleştirildiğinde, boncuklu perdelerinizi asmanız yeterlidir.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-hang-a-beaded-curtain

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.