Bulaşıklardaki Su Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Bir takım nedenlerden ötürü, sert su lekelerini bulaşıklardan çıkarmanız önerilir. Verdiği kirli görünümden başka, ailenizin sağlığı için tamamen temiz yemekler hazırlamak hayati önem taşımaktadır. Sert su lekelerini, bulaşıkları kaç kez yıkarsanız yıkayın çıkarmakzor olabilir. Bununla birlikte, elle veya bulaşık makinesinde yıkayıp yıkamamanıza rağmen iyi işleyen yöntemler vardır.

İhtiyacınız olan malzemeler : Damıtılmış beyaz sirke, Soğuk su, Kağıt havlu, Karbonat

1. Adım – Hazırlayın

Bu uygulama için epeyce damıtılmış beyaz sirkeye ihtiyacınız olacak, bu yüzden yeterliliğiniz olduğundan emin olmak için bir galonluk sürahi alın. Soğuk su da kullandığınızdan emin olun. Ilık veya sıcak su, lekeleri tamamen çıkarmak için iyi değildir.

2. Adım – Bulaşıkları Suya Sokun

Bir lavaboyu sirke ile yarıya doldurun ve kalanını soğuk su ile doldurun. Sert su lekelerini tüm tabaklarınızdan çıkarmak uzun zaman alabilir, bu nedenle üç ila dört saat boyunca suda bekletmeniz gerekir. Onları her seferinde birer tane yerleştirin böylece her iki tarafa batırılır ve sonra onlarıbekletin. Bulaşıkların üzerinde oluşan küçük kabarcıkların farkına varacaksınız, bu sert su birikintilerinin nereden çıktığına dair bir gösterge.

3. Adım – Tabakları Kurutun

Önerilen süre dolduktan sonra, bulaşıkları birer birer çıkartın; onları, kurutma rafına koymadan önce lavaboda birkaç kez daha saklamaya dikkat edin. Kağıt havlularını silerek temizleyin.

Tüm tabaklarınızdan sert su lekelerini çıkarmaya çalışıyorsanız, muhtemelen hepsini temizlemek için birkaç deneme yapmanız gerekecektir. Sürekli etkililik için lavabodaki sirkeyi üst üste sıkıştırdığınızdan emin olun. Bulaşıkları sert su lekelerini çıkarmaya devam etmek için birkaç ayda bir tekrar etmelisiniz. Bu onları daha fazla temiz ve pırıl pırıl bir renkte muhafaza edecektir.

4. Adım – Bulaşık makinesine yerleştirin

Bazı insanlar bulaşıkları elle yıkamak yerine bulaşık makinesini kullanmayı tercih ederler. Bu makineyi kullanırsanız ve sert suyla ilgili bir sorun yaşarsanız, yine de birikintilerden kolayca kurtulabilirsiniz. Durulama suyu dağıtıcısında ticari bir ürün kullanmak yerine damıtılmış beyaz sirke dökün. Yıkama çevriminizin bir parçası olarak koyduğunuzda sert suyu kaldıracak ve yeni lekelerin oluşmasını önleyeceksiniz. Fazla ihtiyacınız yok; Her seferinde çeyrek fincan kullanarak sadece ihtiyacınız olan sonuçları üreteceksiniz.

Sert su sorunlarınız varsa bulaşık makinenizi temiz tutmak da önemlidir. Bunu da çok kolay yapabilirsiniz. Ayda bir kez, bulaşık makinesinde bulaşık yıkayın ve altına yarım bardak damıtılmış sirke koyun ve deterjan tutucusuna biraz pişirme suyu koyun. Bu, bulaşık makinesindeki sert suyu giderir ve sorunsuz çalışmasını sağlar.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-remove-fiberglass-pool-stains

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.