Duş Filtresi Nasıl Temizlenir?

Bir duş filtresi, duşu kullandığınızda zararlı kloru sudan çıkarır. Klor miktarrı yüksek olmasa da, cildinizi sıkı ve kuru hissetmenize neden olabilir. Bir duş filtresi cildinizin yumuşak kalmasını sağlar ve ayrıca duş temizleyicilerinden gelen güçlü kokuları giderir.

Duş Filtresini Temizlemek İçin Neler Gerekli?

  • Yedek duş kartuşu
  • Sirke
  • Duş temizleyici
  • Temizlik Kabı
  • Su
  • Sünger veya bez
  • Kerpeten
  • Lastik conta (gerekirse)

Adım 1 – Duş Filtresi Çıkartın

Duş filtresine ulaşmak için duş başlığını çıkarın. Duş filtresini duş kolunun dişlerine bağlayan döner somunu sökün. Döner somunu gevşetmek için bir pense gerekebilir. Duş filtresinin üstünü ve duş kartuşunu çıkarın. Conta hasarlıysa, değiştirmeniz gerekebilir.

Adım 2 – Duş Filtresini Temizleyin

Duş filtresini temizlemek için su ve sünger kullanın. Ulaşamadığınız yerlerde küf varsa, duş filtresi parçalarını duş temizleyiciyle dolu bir kaba daldırın. Yeni kartuşu takmadan önce duş filtresini iyice durulayın. Yeni kartuşu talimatlara göre takın. Filtreyi değiştirmeden önce kontrol edin ve doğru kartuşu satın aldığınızdan emin olun. Duş filtresini tekrar takın, kartuşu talimatlara göre değiştirin ve hasarlıysa contayı da değiştirin.

3 – Duş Başlığını ve Kolunu Temizleyin

Duş filtresini tekrar takmadan önce, duş kolunu ve duş başlığını temizleyin. Bir kab içerisinde hazırlamış olduğunuz sirkeli su içerisine duş başlığını batırın. Sirkeyi durulamak ve daha fazla küf veya kirden kurtulmak için bir sünger ve su kullanın. Duş temizleyicisini veya kaptaki suyu kullanarak, duş kolu temizlenene kadar ovun. Görebileceğiniz tüm çamurları temizleyin. Her şey temiz olduğunda, tekrar monte edebilirsiniz.

Adım 4 – Duş Filtresini ve Başlığı Takma

Duş kolu ve duş filtresinin dişlerini hizalayın. Döner somunu yeterince sıkamazsanız bir pense kullanabilirsiniz. Filtreyi çok fazla sıkmayın, çünkü filtrenin plastiğini kırabilirsiniz. Duş başlığını değiştirin; elle yerine vidalayın.

Adım 5 – Çalıştırın

Her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için suyun birkaç dakika akmasına izin verin. Suyun akmasına izin vermek ayrıca duş filtresinin uygun şekilde basınçlandırıldığından emin olmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir sızıntı olduğunu fark ederseniz, duş başlığını alıp ayırmanız ve her şeyin sıkıldığından emin olmanız gerekir. Her yıl duş filtresinin temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir. Dişler veya döner somun hasar görürse, yeni bir duş filtresi satın almanız gerekebilir.

Kaynak : https://www.doityourself.com/stry/how-to-clean-a-shower-filter

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.