Duş Perdesi Nasıl Yıkanır?

Duş perdelerinin nasıl yıkanacağını bilmek önemlidir. Duş perdeleri için birkaç farklı tür vardır ve bunların her ikisinin de doğru şekilde temizlenmesini sağlamak için ayrı bakım türlerine ihtiyaçları var. Duş perdesinin temizlenmesi küvet alanınızın temiz ve sağlıklı tutulmasını sağlayacaktır. Aşağıda, çeşitli duş perdelerinin düzgün şekilde temizlenmesi hakkında bazı ipuçları ve hileler verilmiştir.

Plastik Duş Perdeleri

Plastik duş perdesini yıkamaya başlamadan önce önce duş almanızı ve sabun köpüklerini ve kalıplarını gevşetmek için sıcak suyun birkaç dakika perdeye çarpmasını beklemelisiniz. Duş perdesini açmadan önce fazla suyun küvete damlatılmasına izin verin. Bunu yaptıktan sonra, yıkama makinenize götürmeniz gerekecektir. Kirli tarafın dışarı baktığından emin olun. Duş perdesini makinenizin altına yerleştirin ve kirli nevresimlerinizi bununla birlikte ekleyin. Nevresim ekleme, duş perdesinin hasar görmesini önleyecektir. Duş perdesini sıcak suda ve mümkün olan en büyük yük altında yıkayın. Temizleninceye kadar bunu yapın. Unutmayın ki plastik duş perdesini yıkayıcınızda en fazla beş kez yıkayabilirsiniz. Duş perdesini kurumaya geri koyun.

Diğer Duş Perdesi Çeşitleri

Bir vinil duş perdesi sıcak yıkanırken ucuz duş perdelerini soğuk suyla yıkamanızı öneririz. Plastik duş perdesi için su sıcaklığı haricinde yukarıdaki adımları izleyin. Kurutucuya asla bir duş perdesi koymayın.

Duş perdelerini makineye koymak istemiyorsanız, basitçe çamaşır suyu spreyi, bir yıkayıcı alıp elinizle üzerinde çalışmaya gidebilirsiniz. Bu biraz daha uzun sürebilir ve daha fazla çaba gerektirir, ancak aynı şekilde etkili olabilir.

Önleme

Duş perdesini daha temiz tutmak için atması gereken birkaç adım vardır. Duştan çıkınca, duş perdesini kapattığınızdan emin olun. Bu sayede Duş perdesi üzerine katlanmaz ve kalıp büyür şansın azalır. Duş perdelerinizi de temizleyebilirsiniz. Banyo temizleyicisi ve bir havlu veya sünger alıp ve en az iki haftada bir fırçalayınız. Haftada bir kez banyoda temizleyiciye püskürterek birkaç dakika boyunca sıcak suyla duş yapmalısınız.

Tüm küvetlerinizi temiz tutmaya çalışın, çünkü bu, duş perdesini daha temiz tutacaktır. Küvette kalıntı varsa, duş perdesinde de kalacaktır. Duş perdesinde kalıp ve küf oluşumunu önlemenin en iyi yolu, tüm alanı temiz ve kuru tutmaktır.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-wash-shower-curtains

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.