Gres Yağı Lekesi Nasıl Temizlenir?

Gres yağı lekesini temizlemeye yardımcı olmak için marketlerde birçok temizlik ürünü ve çözümü bulunmaktadır. Bununla birlikte, bu ürünler yağlı bir karmaşa ile karşı karşıya kaldığında kullanışlı olmayabilir. Aşağıda otomotiv ve evde kullanılan greslerin evde temizlenmesi ile ilgili ipuçları verilmektedir.

Kurumuş yağı temizlemek için

Kurumuş yağı temizlemek için bulaşık deterjanını su ile karıştırın ve yağlanan bölgeyi doyurun. Aloe Vera jel veya saç spreyinin de çalıştığı bilinmektedir.
Dolapları temizlemek için-Sirkeye batırılmış bir sünger kullanın ve alan temiz olana kadar dolapları silin. Sirke kokusunu hafifletmek için ortak bir ev temizleyicisine püskürterek uygulayın. Dolaplar ahşap ise, bulaşık makinesinde yıkanacak köpükleri temizlemek için kullanın.
Aletlerin temizliği için sıcak sabunlu su harikalar yaratır, ancak sert lekeler için bulaşık deterjanı ve su karışımı ile püskürtülür.

Otomotiv yağının temizlenmesine ilişkin ipuçları

Kumaş temizliği için  bulaşık deterjanı kullanın ve kumaşa uygulayın.

Cilt temizliği için ise çakmak gazı sıvısı cildin yağını temizlemek için kullanılabilir. Bu yöntemi kullanırsanız yöntemi uygulamanızın ardından cildinizi ılık ve sabunlu suyla yıkayıp durulayın.

Halı üzerindeki gGres lekesini çıkarmak için derhal lekeli bölge üzerine hiç bir şey  sürmeyin. Şimdi lekeli yeri mısır unu ile bol miktarda kaplayın ve ıslatmaya başlayın. Vakum uygulandıktan sonra kuru temizleme sıvısı uygulayın, pamuklu bir bezle örtün ve kurumaya bırakın.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/cleaning-grease

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.