Kaşmir Kazak Nasıl Yıkanır?

Kaşmir kazak lüks yumuşak ve pahalı bir giysidir, bu yüzden nasıl yıkanacağını bilmek isteyebilirsiniz. Kaşmir süveteri düzgün bir şekilde bakım yaparak, uzun süre giyebilir ve güzelce tutabilirsiniz.

Kaşmir Hakkında

Kaşmir Çin, İran, Moğolistan, Tibet ve Hindistan’da bulunan kaşmir keçilerden geliyor. Soğuk havalarda keçiyi sıcak tutan kılın alt katmanıdır. İlkbaharda keçilerin saçları dökülür ve gevşek saç taranır ve iplik için toplanır. Kaşmir’in doğal renkleri beyaz, gri ve kahverengidir; çok çeşitli renklerde kolayca boyanabilir.

İpek kaşmir saçından alındıktan sonra örme işlemi ile konfeksiyon sektöründe kullanıma hazır haline getirilir. Kaşmirden yapılan eşyalar, kat, ceket, çorap, eldiven, eşarp, elbiseler, çoraplar ve kazaklardan oluşur.

Kaşmir Kazaklarını Yıkamak İçin Nelere İhtiyacın Var?

  • Lavabo veya plastik küvet
  • Hafif bir deterjan
  • 2 havlu
  • Kurutma rafı

1. Adım : Temiz Yıkama Alanı Bulma

Bir lavabo, kaşmir kazağınızı elle yıkamak için mükemmel bir yerdir. Başlamadan önce lavabonun temiz olduğundan emin olun. Bir su kaynağına yakın olduğunuz sürece plastik bir küvet de kullanabilirsiniz.

2. Adım : Su Sıcaklığı

Giysi yıkamak için önerilen su sıcaklığını bulmak için kaşmir süveter üzerindeki etikete bakın. Önerilen su sıcaklığı yoksa soğuk su kullanın. Kaşmir süveterini küçültmek için sıcak suda yıkamayın. Soğuk su, deterjanın kazağınızdan temizlenmesinde daha iyi olduğu için idealdir.

3. Adım : Yıkama İşlemine Başlarken

Lavaboyu veya küveti soğuk su ile doldurun ve az miktarda deterjan ekleyin. Elinizi kullanarak suyu ve deterjanı karıştırın.

4. Adım : Kaşmir Kazak Nasıl Yıkanır

Kaşmir süveterini ya da kazağınızı suya batırın. Yavaşça, yoğurun ve deterjanı kazanda yaklaşık 10 dakika boyunca karıştırın. Süveterinizi sudan çekip çıkarmayın.

5. Adım : Kaşmir Kazağı Suya Koyun

Kazanı suyun ve deterjanın yaklaşık 15 dakika kadar beklemesi için bırakın.

6. Adım : Suyun Boşaltılması

Kaşmir kazaklarını elinize dikkatlice oturtun ve lavabodan suyun boşalmasına izin verin. Asla suyu gitmemiş bir kısmı kalmadığından emin olun. Bu, kaşmir süveterinizi şekillendirecektir. Sabunu durulamak için soğuk su kullanın.

7. Adım : Kaşmir Kazakları Durulayın

Lavaboyu yalnızca soğuk suyla doldurun ve kaşmir süveterini koyun. Süveterin suyun içinde ince bir şekilde döndürün.

8. Adım : Kaşmir Kazağının Kurutulması

Kaşmir süveterini elinize alarak taşıyın. Kazağı bir havlu üzerine alın. Kazak üstüne başka bir havlu koyun ve havluları ve kazanı toplayın. Fazla su havlu tarafından emilir. Kaşmir süveterini bir kurutma rafına koyun ve hava kurumasına bırakın.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-wash-a-cashmere-sweater

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.