Küçük Ev Aletleri Nasıl Temizlenir?

Mutfak aletlerini temiz tutmak onları iyi çalışır durumda tutmak için gereklidir. Buna ek olarak, sıkışan gıda parçacıkları hoş olmayan kokulara neden olabilir, bu nedenle temiz bir cihaz bize başka şekillerde de fayda sağlayabilir.

Temizlemeden önce daima cihazın soğumasına izin verin. Cihazın parçalarını yıkamak için hafif sabunlu kullanın. Ayrıca, yumuşak bezler, küçük cihazın yüzeyini temizlerken veya kurutarken korur.

Elektrikli aletleri asla temizlememek için suyun içine daldırmamalısınız. Daima sıcak, sabunlu bir solüsyona batırılmış sünger veya temizlik bezleri kullanın. Aletlerinizi temizlemek için kesinlikle kaba fırçalama fırçaları kullanmayın, çünkü bu fırçalar üzerlerindeki kaplamayı bozacaktır. Küçük cihazlar bir dizi temizleme talimatı ile birlikte gelir ve mümkünse kullanılmalıdır. Bununla birlikte, setinizi yanlış yerleştirdiyseniz üreticiye başvurabilir veya burada verilen talimatları takip edebilirsiniz.

Blenderler, Mikserler ve Yiyecek İşleme Makineleri

Karıştırıcıları, mikserleri ve yiyecek işlemcilerini düzgün ve kapsamlı bir şekilde temizlemek için cihazı ayrı tutun. Çıkarılabilir tüm parçaları çıkararak cihazı sökün.

Parçalar bulaşık makinesinde yıkanmıyorsa bulaşık makinesine koyabilirsiniz. Aksi takdirde, sıcak sabunlu su kullanın ve elle yıkayın. Parçalardan herhangi birini bulaşık makinesine yerleştirmeden önce, yiyeceklerin çoğunu, özellikle yiyecek işlemcisi ve blender bıçaklarıyla mümkün olduğunca kaldırın.

Cihazın tüm dışını yıkamak için bir sünger veya temizlik bezi ve sıcak sabunlu su kullanın. Cihazı kurutmak için temiz bir bez kullanın. Birlikte tekrar koymadan önce cihazın tüm parçalarının kurumasına izin verin.

Elektrikli Teneke Açıcılar

Elektrikli kutular her kullanımdan sonra sıcak, sabunlu su ile silinmelidir. Tam bir temizlik için, açma cihazının mümkünse kesimi yapan kısmı çıkarın. Suya batırın, temizlemek için sıcak, sabunlu su kullanın. Bu parça çıkarılabilir değilse, temizlemek için küçük bir fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Bir diş fırçası bu görev için mükemmeldir. Kesme parçasını temizlemek için diş fırçasını ve sıcak sabunlu su kullanın temizleyin.

Kovanın tamamını silmek için bir sünger veya temizlik bezi ve sıcak sabunlu su kullanın. Kapak temizleyicisini sabun artıklarından arındırmak için temiz bir bez kullanın ve suyu temizleyin. Teneke kutuyu açıcıyı temiz bir bezle kurutun.

Kahve Makineleri

Kahve makinesinin dış kısmı bir sünger veya temizlik bezi ve sıcak sabunlu su ile silinebilir. Kahve makinesindeki tüm sabun artıklarını temiz bir bezle ve su ile silin. Yumuşak ve kuru bir bezle kurulayın.

Sıcak plaka lekelenir ve kirlenirse, bir sıvı temizleyici ile temizlemeye çalışın. Temizleyicinin zımpara yapmadığından emin olun. Demlik, demlik çantası ve filtre sepeti genellikle bulaşık makinesine konabilir. Onlara sahipseniz, talimatlarınıza bakın. Değilse, sıcak, sabunlu su çözeltisiyle elle yıkanabilirler.

Madeni tortular birçok kahve makinesi, özellikle sert su ile kullanılanlar için bir sorundur. Kahve makinesinin çaydanlığının kahve hazırlamasının çok uzun sürdüğünü farkettiyseniz, madeni tortuları temizleme vakti gelmiş demektir.

Tortuları çıkarmak için kahve makinesinin su kabına yaklaşık dört fincan beyaz sirke koyun. Sürahi, kapak ve sepeti yerine yerleştirin. Kahve makinesini açın ve sirkenin yarısının sürahiye akıtmasına izin verin. Kalan sirke yaklaşık 10 veya 15 dakika bekletin. Kahve makinesini tekrar açın ve sirkenin sürahiye tamamen akmasını sağlayın.

Yukarıdaki işlemi, akışın normal görünene kadar gerekli olduğu kadar tekrarlayın. Herhangi bir sirke kalıntısını çıkarmak için kahve makinesinden iki soğuk kara suyu karaf hazırlayın.

Ekmek kızartma makineleri

Ne zaman temizlerseniz temizleyin tost makinesinin fişini çekin. Besin partiküllerinin birikmesini önlemek için ekmek kızartma tablasını ekmek kızartıcının altına düzenli olarak boşaltın. Bunu ne sıklıkla yaptığınız tost makinesinin kullanım miktarına göre belirlenir. Ekmek kızartma makinasına kapsamlı bir temizlik yaparken, içinde sıkışmış kırıntıları çıkarmak için ekmek kızartma makinesini hafifçe sallayın.

Ekmek kızartma makinasının dışını temizlemek için bir sünger veya temizlik bezi ve sıcak sabunlu su kullanın. Toz makinesinde asla aşındırıcılar kullanmayın. Gıda parçacıkları sıkışmış ve çıkarılması zorsa, ıslatın ve birkaç dakika yumuşamasına izin verin. Onları tekrar deneyin.

Tost makinesini sabun artıklarından arındırmak için temiz bir bez ve su kullanın. Ekmek kızartma makinesini kurutmak için temiz, kuru bir bez kullanın. Makineyi prize takmadan önce tamamen kurutun.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/cleanappliances

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.