Mutfak Dolabı Rengi Nasıl Seçilir?

Mutfak dolabı renginizin nasıl olduğu tüm mutfağın görünümünü etkileyebilir. Karar vermeden önce aşağıdakileri göz önünde bulundurun.

Dekor

Mutfağınız şık ve modern ise, dolaplarınızın diğer eşyalar ve duvarlarla eşleştiğinde emin olun. Açık beyaz, kırmızı veya metalik renklerin kullanıldığı mutfaklarda hafif meşe dolaplarının olması mantıklı değildir.

Renk seçiminizin sadece mutfağa değil aynı zamanda motife de uyduğundan emin olun. Minimalist mutfaklar için modern görünüm, klasik mutfaklar için ahşap kaplamalar seçin.

Yarını Düşün

Şu parlak kiraz kırmızısı dolaplar harika görünebilir, ancak bundan on yıl sonra ne olur? Renkler doğal olarak mutfağınızın yaşını göstermekle kalmaz, aynı zamanda evinizin satış değerini de etkileyebilir.

Mutfak için vahşi veya benzersiz öğeler istiyorsanız, onları kalıcı demirbaşlardan uzak tutun. Sıkıcı olabilecek dolapları seçmek yerine yaratıcı enerjinizi perdeler, sandalyeler ve hatta çekmece kollarına odaklayın.

Tekrar Boyama veya Son İşlem

Sık sık tadilat yapmayı seven bir kişi iseniz, dolaplarınız için daha açık renk bir ahşap tercih etmelisiniz. Bu kararı verirseniz daha sonra görünümünü daha kolay düzeltmenizi sağlayacaktır. Pişman olmanıza neden olan renk seçimi ile bitme olasılığı da düşüktür, çünkü ahşap renginherhangi bir mutfakta harika görünecektir.

Renkli Mutfak Dolapları

Bazen mutfak dolaplarınızı değiştirerek de  mutfağınızın görünümünü büyük ölçüde değiştirebilirsiniz. Yepyeni bir mutfak yaptırmak yerine sadece mutfak dolaplarınızı veya dolap kapılarını değiştirerek tasarruf elde edebilirsiniz

Bununla birlikte, mutfak dolaplarındaki değişikliklerin başarı ile sonuçlanması için bir kaç küçük numara da yapabilirsiniz. Mutfakta bulunan rengin, aletlerin, fayansların ve duvar kaplamaların geri kalanına eşleştirilmesi buna örnektir.

Bir Tema Rengi Seçin

Mutfak dolaplarınız için kullandığınız renkler veya dokular, mutfağınızın genel temasına bağlı olmalıdır. Örneğin, mutfağınıza bir şekilde bakarsanız, düz ahşap renkli kaplama genel dekorasyonlarla eşleşecektir.

Örnekleri Deneyin

Duvar kağıdınızdan, tezgahınızdan veya hatta döşeme örneğinizden  fotoğraf çıktısı alın ve ilgili mağazalarda mevcut olan mutfak dolaplarıyla karşılaştırmaya başlayın. Seçenekleriniz hakkında bir mutfak tasarımcısı ile konuşun ve neyi seçmeniz gerektiğine dair profesyonel görüşlerini alın.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-pick-kitchen-cabinet-colors

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.