Polar Nasıl Yıkanır?

Polar kumaşı nasıl yıkayacağınızı öğrendiğinizde, bu kumaştan yapılan tüm ve gelecekteki giysilerin veya battaniyelerin bakımı için yatırım yapıyorsunuz demektir. Bu malzemeyi doğru bir şekilde yıkamamanız, liflerin parçalanmasına ve böylece inişli çıkışlı ve perişan görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, aşağıda özetlenen adımları uygulayın ve mümkün olduğunca uzun süre polarınızın yumuşaklığını koruyun.

1. Adım – Etiketler Okuyun

Bu kumaşın oluşabileceği epeyce farklı malzeme türü olsa da, büyük ihtimalle polyesterden yapılır. Bununla birlikte, özenli bakımın gerekli olup olmadığına dikkat etmek önemlidir. Hemen hemen tüm giysiler bu gün iç etiketleri yıkama talimatları ile birlikte gelir ve polar giyim bir istisna değildir. Başka bir şey yapmadan önce bu etiketleri kontrol etmeniz yeterlidir.

2. Adım – Yıkama işlemi

Yıkamadan önce, giysinizin dışına çıkmış olduğunuzdan emin olun. Bu tiftiklenmeyi önleyecek, bu yüzden kot veya yelek için bile bunu yapınız. Daha sonra, giysileri benzer renklerle bir çamaşır makinesine yerleştirin. Döngüyü soğuk suda yıkamak üzere ayarlayın, çünkü ılık su da erken yığılmaya neden olacaktır. Ayrıca, tülün ürettiği öğelerle çarşafınızı yıkamayın; Kaldırmak neredeyse imkansızdır.

Sıvı bir deterjan kullanmıyorsanız, tozu su ile karıştırın böylece hiç artık kalmayacaktır. Üreticinin etiketleri üzerinde aksi belirtilmediği sürece hiçbir zaman çamaşırda veya kumaşta yumuşatıcı kullanmamalısınız.

3. Adım – Kurutma işlemi

Kurutma işlemi için eğer varsa kurutma makinesi kullanabilirsiniz, ancak bunu yaparsanız düşük sıcaklığa ayarlayın. Giysilerin havada kuruması için asılması güvenli bir seçenek olabilir. Kuruması daha uzun sürecek olsa da, zarar gelmemesine dikkat edin.

Polar Temizliğinde Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Şeyler

Kuru temizleme, ütüleme, basma ve buharlama, polyesterin plastik elyaflarının erimesine neden olabilir, bu yüzden bu tekniklerin hiçbirini kumaş üzerine kullanmayın. Yine, kıyafetiniz farklı türden liflerden oluşabilir, ancak eğer biraz emin değilseniz riski almamanız iyi olur. Aynı nedenle kurutma işleminizin sıcaklığı çok yüksek olmadığından, keteninizi kurarken dikkatli olmalısınız.

Polar polar veya Polartec gibi daha kaliteli malzemeler de aynı adımları kullanarak temizlenebilir. Kumaşınızın ne yaptığına bakılmaksızın, yukarıdaki ipuçları, yeni gibi daha yumuşak ve pürüzsüz kalmasını sağlayacaktır.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-wash-fleece

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.