Ruj Lekelerini İpekten Nasıl Çıkartırız?

Ruj lekelerini giysilerden veya diğer materyallerden çıkarmaya çalıştıysanız, bunun kolay bir iş olmadığını göreceksiniz. Ruj özellikle gün boyu sürecek şekilde formüle edilmiştir ve bu dudaklarınız için iyi olsa da, giyim için cazip bir seçenek değildir. Bu, ipek için daha da zorludur, ki bu hassas ve pahalı bir kumaş olduğu için maksimum bakım gerektirir. Ama neyse ki, ipekli bir bez Lya da eşarp üzerine bir ruj lekesi çıkarabilir, kuru temizlemeye çok fazla para harcamak zorunda kalmazsınız. lekeyi kaldırmak için aşağıdaki adımları deneyin.

1. Adım : – Öncelikle Göze çarpan bir alanda sınama yapın

Aşağıdaki adımlardan herhangi birini kullanmadan önce, giyimin göze çarpmayan bir bölümünde herhangi bir yöntemi test etmeniz gerektiğini unutmayın. Renk kaybı veya hasar belirtisi varsa, bu yöntemi diğer alanlarda kullanmaktan kaçının. Ayrıca lekeyi kendiniz çıkarmaya çalışmaktan emin değilseniz veya giysi çok pahalıysa, kuru temizleme kullanmak daha iyi bir sonuçtur. Üzerine dokunduğunuzda lekeyi işaret edin ve rujdan dolayı oluştuğunu açıklayın böylece uygun şekildeçıkarılabilir.

2. Adım – Şeffaf Bant veya Maskeleme Bandı Kullanın

Leke oluştuğu anda hemen çıkarmak için band kullanabilirsiniz Aksi halde, ruj elyafların derinliklerine daha çabuk emilir ve çıkarılması zordur.

3. Adım – Makyaj Temizleyici’yi deneyin

Makyaj temizleyici, ruj lekelerini gidermek açısından oldukça etkilidir; Bununla birlikte, giysiniziniz için güvenli olduğundan emin olmalısınız. Ürünü göze çarpmayan bir bölgede deneyin ve herhangi bir hasar belirtisi olup olmadığını kontrol edin. İyi görünüyorsa, doğrudan lekeye uygulayabilirsiniz.

4. Adım – Talk Pudrası Kullanın

Kalan lekeye biraz talk pudrası veya mısır unu ilave edin ve hafifçe ovun. Artıklar toz ile absorbe olur. Ardından çıkarın ve alanı inceleyin. Gerekirse, adımı bir kez daha tekrarlayın.

5. Adım – Kuru Temizleme Solventini Uygulayın

Yumuşak bir bezle üzerine, üzerine K2R gibi kuru temizleme solventi koyun. Gerekirse tekrarlayın ve ardından etkilenen alanı soğuk suyla leke çıkana kadar yıkayın.

6. Adım – Hava Kurutmalı Uygulama

Bu zaman zarfında, tümü olmasa da lekenin büyük kısmı kaybolacaktır. Bununla birlikte, giysiyi asla bir kurutucuda kurutmayınız, çünkü ısı, ipek ıslak olduğunda görünmeyen kalıntıları ortaya çıkartır ve kalıcı hale getirir. Benzer şekilde, leke tamamen kaybolana kadar giysiyi ütülemeyin. Bunun yerine kumaşın kurumasını bekleyin.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-remove-lipstick-stains-from-silk

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.