Süetten Küf Nasıl Temizlenir?

Küfü süetten temizlemek mümkündür, ancak kumaş üzerinde herhangi bir küf işareti bulur bulmaz temizleme işlemine başlamak en iyisidir. Küf ne kadar erken bulunursa, hasar verecek kadar yayılmasını engellemek o kadar kolay olur. Süet kırılgan bir kumaştır ve gözenek yapısından dolayı, küfü düzgün şekilde gidermek için özel bir temizleme solüsyonu ve nazik bir temizleme işlemi gerektirir.

İhtiyacınız olan malzemeler : Elektrşk Süpürgesi, Petrol Kökenli Koruyucu Jel,Kase, Alkolü Su, Sünger, Temiz Bezler, Saç kurutma makinesi, Süet fırçası

1. Adım  – Küf ve Sporlarından Kurtulmak İçin Fırçalayın

İyi havalarda, süetinizi dışarı çıkartın ve temiz havada temizleyin. Küf sporlarını hafifçe fırçalamak için fırça kullanın.

Sonradan içeriye geri götürün ve kalan sporların birçoğunu mümkün olduğu kadar çıkarmak için elektrik süpürgesi ya da vakum makinesi kullanın. Alanı dikkatli bir şekilde emdirin ve torbayı vakumdan çıkarın. Küflenmeyi temizledikten önce vakum haznesine çöp torbasına yerleştirin. Bitince uygun ağzı sıkı şekilde bağlı olarak çöpe atın.

2. Adım – Petrol Kökenli Temilik  Jeli Uygulayın

Temizleme bezlerinden birine az miktarda petrol ürünlerinden oluşan temizlik jeli uygulayın. Ardından, jeli ile küfe ovmak için bezi kullanın.

Adım 3 – Küflü Bölgeyi Sünger İle Temizleyin

Bir kapta ovuşturan alkol ve sıcak suyu eşit miktarda birleştirin ve süngeri solüsyona daldırın. Aşırı sıvıyı sıkın, süet dökmeleri için sünger kullanın ve tüm küf ortadan kalkıncaya kadar çözeltiyi uygulamaya devam edin.

4. Adım – Süet Üzerindeki Lekeyi Temizleyin

Süetten fazla su alınması için yumuşak, temiz bezler kullanın. Ardından, düz bir yüzeye bir bez yerleştirip, süetini bezin üzerine koyun. Süet üzerine başka bir yumuşak bez yerleştirin. Nemi dışarı çıkarıp bezin içine bastırmak için bastırın. Kumaş artık fazla nem çekemeyinceye kadar süreci devam ettirin.

5. Adım – Kurutun

Kalan nemi kurutmak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Herhangi bir yanık veya büzülmeyi önlemek için cihazı açmadan önce kurutma makinesini süetten en az bir karış uzakta tutun. Saç kurutma makinesini mümkün olan en düşük ısı seviyesine ayarlayın. Ardından saç kurutma makinesini açın ve havanın kumaşın kurumasına izin verin.

6. Adım – Süet Fırçalayın

Süet tamamen kuru olduğunda, eski görünümüne kavuşması için kumaş fırçalayın. Süet fırçanızı uzun, eşit vuruşlarda dikkatlice kullanın. En iyi sonuçları elde etmek için fırça kumaşın üzerinde aynı yönde çalışın.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-clean-mildew-from-suede

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.