Temel Klozet Temizliği Nasıl Yapılır?

Tuvaleti temiz tutmak ve ciddi kontaminasyonu önlemek için tuvalet oturağı ortalama olarak iki haftada bir temizlenmelidir. Bu korkunç bir ev işi olabilir, ancak klozetin temizlenmesi, temiz ve sağlıklı bir tuvaleti desteklemek için gereklidir. Ayrıca, görevi çabucak ve temiz bir şekilde yürütmek için gerekli bilgi ve malzemeye sahip olduğunuzda, bu oldukça kolay bir iştir.

Araç Ve Gereçler

Tüm tuvaletinizi temizlerken giymek için dirsek boyu evde kullanılan bir lateks eldiven çifti satın almanız önerilir. Bu eldivenler etiketlenmeli ve yalnızca bu görev için kullanılarak mikropların yayılmasını önlemek için kullanılmalıdır.

Eldiven giymek gerekli değildir; Ancak sizi enfeksiyona karşı koruyacak ve sizinle tuvalet arasında bir engel teşkil edeceklerdir. Bu bariyer, özellikle kirlenmiş bir klozeti dezenfekte etmeniz gerektiğinde rahatlatıcıdır.

Eldivenlerinizi giydikten sonra, sızıntı olmamasını sağlamak için ellerinizi sıcak suyla çalıştırın. Elleriniz eldivenlerin içinde ıslak veya nemli olmamalıdır. Sızıntı yapan eldivenler, banyo temizlemek için uygun değildir, çünkü zararlı mikroplar cildinizle temasa girerler.

Temizleme İşlemi

Temizlemeye başlamak için klozetin kapağı yukarı kaldırılmalıdır. En sevdiğiniz ev temizleme ürününün bir katını tuvalet tabanının altına uygulayarak başlayın. Süpürgeyi otuz saniyeliğine bekletirseniz, klozetin içindeki kiri gevşeterek görünür lekeleri çıkarmak “kolay” olur.

Ardından, süpürgeyi emmek için bir yıkama bezi kullanın; Oturağın alt yüzeyinin tamamını silmeye dikkat edin ve lekeleri ovun. Klozetin alt kısmı memnuniyetle temizlendiğinde, tüm klozet kapağı ve kapağın aşağı doğru çevrilmelidir. Şu anda tuvalet klozet kapağınızın üst yüzeyini düzenlersiniz.

Aynı işlemi tuvalet klozet kapağının iç yüzeyi üzerinde tekrarlayın. Sonradan halledilecekleri için tuvalet koltuğunuza damlayan herhangi bir temizleyiciden endişelenmeyin.

Tuvalet klozet kapağı çıplak durumuna getirildikten sonra, tuvalet klozetinizin tüm yüzeyini bir sanitize edici madde ile püskürtmeniz gerekir. Koltuğu iyice ovmadan önce spreyin otuz saniye bekletilmesine izin verin.

Tuvalet tabanının alt kısmı, tuvaletinizi orijinal konumuna getirmeden önce bir kez daha kontrol edilmelidir. Yukarıda belirtilen adımları izlerseniz, tuvalet koltuğunuzun temiz ve tüm aile için pırıl pırıl olması uzun sürecektir.

Dikkat

Klozetin içerisine monte edilen bir tuvalet temizleme cihazının kullanılması tavsiye edilmez. Bu gibi ürünler, zararlı kimyasalları suyun içine atmakta ve tuvalet tankının önemli bileşenlerini aşındırmaktadır. Çevre ve tuvalete zararlı olacak bir ürün satın almaktan çok kişisel bir temizleme programı hazırlamak daha iyidir.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/basic-toilet-seat-cleaning

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.