Temperli Cam Nasıl Parlatılır?

Temperli cam, kimyasal veya ısıl işlemlerle işlenmiş camdır. Bu uygulamalar camı normal camdan daha güçlü yapar. Bununla birlikte, temperli cam kolayca bulanıklaşabilir veya çizilebilir, bu nedenle sık sık cilalamanız gerekir.

İhtiyacınız olan malzemeler : Bulaşık sabunu, Su, Sprey şişesi, Yumuşak sünger, Yumuşak kumaş

1. Adım – Neyin Kullanılmayacağının Bilinmesi

Temperli camı kesinlikle bir tampon veya zımpara ile temizlemeye çalışmayın, çünkü cam muhtemelen kırılabilir. Buna ek olarak, ovma pedleri veya sirke gibi zımpara maddeleri asla kullanmayın.

Bununla birlikte, temperli cam üzerinde herhangi bir sorun olmaksızın ticari cam temizleyicileri kullanabilirsiniz. Ancak, bu mağaza tarafından satın alınan ürünler, aşağıda bulabileceğiniz diğer yöntemler kadar camı derin bir parlaklık vermeyecektir.

2. Adım – Camı Temizleme

Temperli camı temizlemeye başlamak için, birkaç su bardağı bulaşık sabunu sıcak bir su ile boş bir sprey şişesine karıştırın. Camınız çok kirli ise daha fazla bulamaç sabunu ekleyin.

Ardından, karışıma serbestçe camın üzerine püskürtün. Acımasızlığı gevşetmek için karışımın yaklaşık 15 dakika beklemesine izin verin. Alanı nemli bir süngerle silin. Süngeri düzenli olarak sıkarak bu işlemi tekrarlayın.

3. Adım – Temperli Cam Parlatmak

Cam tamamen kurumadan önce, camın tüm yüzeyini kuru, yumuşak bir bezle kaplayın. Yüzeyin ciltlenmesi temperli materyali parlak gösterecektir.

4. Adım – Çizikleri Daha Az Görülebilir hale getirme

Tıpkı diğer cam türlerinde olduğu gibi, temperli cam da çizilebilir. Düzenli parlatma yöntemleri çizilmelerden kurtarmaz, ancak derin çizikleri daha az görünür kılmak için bir cam parlatma kiti satın alabilirsiniz.

Bir Bakım Kiti Kullanın

Çözümü imalatçının talimatlarına uygun olarak kitte uygulayın. Bu çözüm, camı rahatlatır, böylece sağlanan tamponla camı yumuşattığınızda, çizik daha az görünür hale gelecektir.

İşlemi Bitirin.

Temperli camı sabun ve su karışımı ile temizleyerek bitirin ve bardağı nemli bir süngerle ovun. Yeri yumuşak bir bezle tekrar parlatın.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-polish-tempered-glass

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.