Temperli Cam Nasıl Temizlenir?

Temperli cam mobilyalarınız veya süslemeleriniz harika görünebilir ve bunları yerleştirmeyi seçtiyseniz nereye giderseniz gidin çok fazla kişiliğe sahip olabilirler ancak kirli olduklarında çekici görünmeyecektir. Ne yazık ki, yeterince uzun süre temperlenmiş camınız varsa, bu kaçınılmazdır. Temperli camınızı temizlemeden önce bu benzersiz malzeme için uygun temizleme tekniklerini öğrenmelisiniz. Aksi takdirde, yanlışlıkla zarar verebilir -bu ilk önce temizleme amacına ters düşürür. Aşağıdakiler, güvenli ve etkili bir şekilde temizlemek için bilmeniz gereken her şeyi size vermelidir.

İhtiyacınız olan malzemeler : Bulaşık sabunu, Su, Sprey şişesi, Yumuşak sünger, Yumuşak kumaş

1. Adım – Malzemeleri Hazırlayın

Başlamak için, kullanmak için bir temizlik karışımı yapmanız gerekir ve en iyi malzemeler sıradan bulaşık deterjanı ve sudur. Sabunu ve suyunu eşit miktarlarda karıştırın, sonra karışımı bir sprey şişesine dökün ve kapatın. Sprey şişesini sallayarak karıştırın.

2. Adım – Cam Yıkama

Temperli cam aslında temizlenmesi çok kolaydır, ancak zarar vermek çok kolaydır. Temperli camdan defalarca sürüklenen küçük parçacıklar, herhangi bir pürüzlü yüzeye sürtünme yaparken çizebilir. Bundan dolayı, camınızı nasıl yıkadığınız konusunda çok dikkatli olmanız ve herhangi bir kısayol almamanız gerekir. Kısayollar size zamandan tasarruf etse de, camınızı berbat edebilir.

İlk önce, temperli camınıza bulaşık sabunu ve su karışımı ile püskürtün. 10 saniye bekleyin ve sonra yumuşak sünger ile camı silerek temizleyin. Yüzey için çok pürüzlü olacağı için ovma pedini kullanmayın; Bunun yerine süngeri yumuşak tarafını kullanın.

Bunu bir kerede camın tamamına yapmak zor olabilir, bu nedenle, bir kerede bir bölüm püskürtmek ve camı bir kerede temizlemeye çalışmak yerine bir sonraki bölüme püskürtmeden önce süngerle temizlemek en iyisidir .

3. Adım – Zor Nokta İle uğraşmak

Temperli camınızdaki bazı alanların diğerlerinden daha kirli olması ve normal yıkamaya karşı iyi yanıt vermemesi mümkündür. Tüm camınızı yıkarsanız ve bir kısmının hâlâ kirli olduğunu fark ederseniz, biraz dikkat etmeniz gerekir. Bununla birlikte, yine de, camınıza zarar verecekleri için daha zor yöntemler kullanmaya çekinmelisin. Temizlenene kadar kirli bölümleri sabun ve su ile temizleyin.

4. Adım – Camın Kurutulması

Camı kuru tutmak için temiz, yumuşak bir bez kullanın. Bunun için mükemmel bir mikrofiber kumaştır, ancak sıradan, aşındırıcı olmayan bir kumaş hile yapacaktır. Temperli camı çizmek hala mümkün olduğundan çok yumuşak olun.

Bu adımları uygularsanız, temperli camınız bittiğinde yeni gibi görünmelidir.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-clean-tempered-glass

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.