Titanyum Nasıl Parlatılır?

Titanyum, aranan bir parlaklığa sahip, hafif, güçlü bir metaldir. Genellikle tıbbi araçlar, diş implantları, elektronik, titanyum çekiçler ve mücevherat gibi ürünler yapmak için kullanılır, titanyum zamanla parlaklığını kaybedebilir. Neyse ki, parlatarak bu metalin parlaklığını geri yükleyebilirsiniz. 

İhtiyacınız olan malzemeler : Cam temizleyici, Kuru temiz bez, Titanyum veya paslanmaz çelik cila, Diş macunu, Aşındırıcı ped, Küçük pamuk, Yumuşak zımpara kağıdı

1. Adım – Cam Temizleyiciyi Kullanın

Titanyum kullanımdan dolayı kirlenir. Bu nedenle parlatma işleminden önce, kirli ve kirli maddeleri basit bir cam temizleyiciyle temizlemeniz gerekir. Yüzeyi serbestçe püskürtün ve temiz bir bezle dairesel hareketlerle kurutun.

2. Adım – Bir Cila kullanın

Titanyum çizilmişse veya önemli derecede donuksa, cila uygulamanız gerekir. Titanyum için özel olarak hazırlanmış bir cila satın alın veya paslanmaz çelik için bir cila kullanın. Çoğu zaman, bu cilayı büyük  alışveriş mağazalarında otomotiv bölümünde bulabilirsiniz. Ürün üzerinde belirtilen talimatları izleyin.

Ev yapımı cilayı kullanma

Ev yapımı bir parlatıcı kullanmak istiyorsanız veya yeni bir cila satın almak istemiyorsanız, titanyumunuzu temizlemek için beyaz bir diş macunu ve ince, aşındırıcı bir ped kullanmayı deneyin. İçindeki jel içeren diş macunu türünü kullanmadığınızdan emin olun. Bu tür diş macunu işe yaramaz.

Derin Temizlik İçin Zımpara Kağıdı Kullanma

Derin temizlik için, cila ile bir bez veya küçük pamuklu bir tutamak kullanın. Titanyumunuzda derin çizikler varsa, parlatma işleminden önce ince zımpara kağıdını (genellikle 400 veya 600 kum) kullanabilirsiniz.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/how-to-polish-titanium

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.