Tükenmez Kalem Lekesi Elden Nasıl Çıkartılır?

Bir tükenmez kalem lekesi derinizden çıkartmak oldukça acı verici olabilir. Herhangi bir sağlık riskine neden olması konusunda endişelenmenize gerek yok, ancak rahatsız edici görünmektedir. Sabun ve su genellikle bu lekeleri tamamen gideremez. Aşağıda, mürekkebi tamamen çıkarabilmeniz için bazı hileler bulunmaktadır.

İhtiyacınız olan mazlemeler : Sabun, Havlu, Fırça

1. Adım – Hazırlık

Mürekkep lekelerine sahip olan bölgeyi yıkayarak başlamak isteyebilirsiniz. Leke çıkarma, alan iyice temizlendiğinde daha iyi çalışmaya eğilim gösterir. Mürekkebi daha iyi kapatabileceği için su oldukça sıcak olmalıdır. Deri tamamıyla ıslandıktan sonra, bulaşık sabununuzu bir sonraki aşamaya hazır hale getirmelisiniz. Bu aşamada bir fırça kullanabilirsiniz.

2. Adım – Sabunlayın

Fırça iyice ılık suyla ıslandıktan sonra sabun üzerine hareket ettirin. Bir şişe bulaşık sabunu alın ve fırçaya birkaç damla sıkın. Bu işi bitirmek için sabun çok fazla kullanmamalısınız. Fırçalardaki sabunu aldıktan sonra, iyi bir köpük elde etmek için ovalayın.

3. Adım – Ovma işlemi

İyi bir köpük oluşturduktan ve mürekkep lekeli alana koyduktan sonra fırçayı alın. Cildinize hafifçe bastırmanız ve alanı ovmanız gerekecek. Lekeye bağlı olarak, kurtulmak biraz zaman alabilir. Fırçalarken kendinize zarar vermeyin, ancak yine de lekenin gittiğinden emin olmak için baskı uygulamayı unutmayın.

4. Adım- Durulayın

Leke iyice ovulduktan ve leke bittikten sonra, elinizi ılık suyla durulayabilirsiniz. Ayrıca fırçayı durulamaya dikkat edin. Kuruması için fırçayı dışarı bırakın. Bunu yaptıktan sonra, alanın temiz olduğundan emin olmak için düzenli sabun kullanmalısınız. Kendinizi kurutmak için kullanışlı bir havlu kullanın.

5. Adım – Önleme

Bu sorunun bir daha olmayacağından emin olmak için cildinizde lekelenmeyi önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Hatırlayın, eğer kalem kağıda sızarsa, dışarı atın, çünkü siz de sızıntı yapacaktır. Bunu önlemenin bir başka yolu da, kullanılmadığında kalemi tutmamaktır. Bazen yazarken mürekkep damlayacak şekilde kalabilir. Temiz bir sayfa alın ve üzerinde yazdığınız kağıdın üzerine koyun. Bu şekilde mürekkep kağıda dökülür ve elinizi temiz tutar.

Kaynak : http://www.doityourself.com/stry/removing-a-ballpoint-pen-stain-from-your-skin

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.