Instagram Fotoğraflarını Bir Facebook Albümüne Nasıl Aktarırım?

Instagram fotoğraflarını Facebook albümünüze aktarmanız, Instagram ve Facebook hesaplarınızı daha ileri gitmeden önce birbirinize bağlamanızı gerektirir. Kullandığınız akıllı telefon türüne (Apple iOS veya Android) bağlı olarak, Instagram hesabınızı Facebook ile bağlama süreci değişiklik gösterebilir.

Instagram ve Facebook hesaplarınızı, Instagram Hesabınızı Facebook’a Bağlama Nasıl Yapılır dersini Facebook öğreticisini kullanarak okuyabilirsiniz.

Instagram hesabınız Facebook profilinize bağlandıktan sonra Instagram fotoğraflarınızı Facebook albümüne nasıl aktarabilirsiniz:

1-) Windows PC’nize oturum açın.

2-) Favori web tarayıcınızı kullanarak Facebook hesabınızda oturum açın.

3-) Giriş yaptıktan sonra üst taraftaki adınızı tıklayarak profilinizin zaman çizelgesine gidin.

4-) Profilinizin zaman çizelgesinden, kapak fotoğrafınızın altında bulunan Fotoğraflar’ı tıklayın.

5-) Fotoğraflar bölümünün altında, Albümler’i tıklayın.

6-) Albümler bölümünde, Instagram Fotoğrafları tıklayın. (Facebook hesabınız Instagram hesabınızla bağlantılı olduğu anda albüm otomatik olarak oluşturulur.

7-) Instagarm Photos bölümü göründükten sonra, fareyi Facebook albümüne taşımak istediğiniz istediğiniz resmin üzerine getirin.

8- ) Resmin sağ üst köşesinde görünen Kurşun Kalem simgesini tıklayın.

9-) Görüntülenen seçenekler listesinden, Başka Albüme Taşı’yı tıklayın.

10-) Posta Kutusundan Fotoğraf Taşı veya Kaldır’ı açtıktan sonra, Bu fotoğraf için başka bir albüm seçin açılır listesini tıklayın.

11-) Görüntülenen seçeneklerden, bir resmi kaydetmek için istediğiniz albümü seçmek için tıklayın. (İsterseniz, Albüm Oluştur seçeneğini tıklayabilir ve yeni bir albüm oluşturmak için ekran yönergelerini takip edebilirsiniz.)

12-) Albüm seçildikten sonra, resmi seçilen albüme aktarmak için Fotoğraf Taşı’yı tıklayın.

Not: Birden fazla resmi Facebook albümüne taşımak isterseniz, her Instagram resim için ayrı ayrı yukarıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.