Instagram’da kötü yorumlar nasıl engellenir?

Instagram yayınlamış olduğu son güncellemesinde paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve videolar altına yazılan kötü ya da istenmeyen yorumları engelleme özelliğini kullanıcılara sundu.

Daha önce instagram tarafından sadece şirketlere ve firmalara sağlanan bu özellik son yayınlanan güncelleme ile tüm kullanıcıların kullanabileceği şekilde güncellendi. Dilerseniz siz de instagramda paylaşmış olduğunuz gönderiler altına küfür ya da hakaret içerikli yorumları engelleyebilirsiniz.

instagramda kötü yorumları nasıl engellerim?

  1. instagramda SEÇENEKLER kısmına giriyoruz. SEÇENEKLER kısmına profil sayfanızda sağ üst köşede bulunan ”ÜÇ NOKTA” olan yere tıklayarak girebilirsiniz.
  2. Seçenekler kısmında ekranı ”AYARLAR” yazan yere kadar aşağı doğru kaydırıp AYARLAR kısmında bulunan ‘‘YORUMLAR” seçeneğini seçiyoruz.
  3. Yorumlar seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekranda ”UYGUNSUZ YORUMLARI GİZLE” butonunu aktif hale getirerek instagramdaki kötü yorumları engelleyebilirsiniz.

İnstagramın bu yeni özelliği ile dilerseniz istediğiniz kelimeleri yazarak dilediğiniz gibi bir filtre uygulayabiliyorsunuz.

”ÖZEL ANAHTAR SÖZCÜKLER”  yazan alana engellemek istediğiniz kelimeleri virgül ile ayrılacak şekilde yazarsanız bu kelimeleri içeren cümleler instagram tarafından engellenecek ve yorumlar alanında görünmeyecektir.

instagramda-kotu-yorum-nasil-engellenir

Örneğin ”kötü,takip,küfür” kelimelerini bu alana yazdığımızda yorum yapan bir kişinin yorumunda bu kelimeleri kullanması durumunda yorumu gizlenecek ve başka kullanıcılar tarafından görülmeyecektir.Özellikle popüler instagram kişi ve sayfaları altında bulunan ”takibe takip”  gibi yorumları ya da olumsuz içerikleri engelleyebilmek bir çok kullanıcıya rahat nefes aldıracaktır.

Yeni eklenen bir başka özellik ile de instagramda takip ettiğiniz bir kişinin ya da sayfanın içerisine girdiğinizde sizi takip edip etmediğini görebiliyorsunuz. Bu özellik hali hazırda twitter tarafından uzun süredir kullanılıyor.

Snapchat ile rekabet halinde olan instagram neredeyse her hafta yeni bir özelliğini görücüye çıkartmaya başladı. Bu rekabetten de en çok biz kullanıcılar faydalanacağız gibi görünüyor.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.