iPad Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Şimdiye kadar bir arkadaşınıza Candy Crush Saga’da ne kadar ilerlemiş olduğunuzu veya çiziminizin Draw Something’da ne kadar cool göründüğünü övünebilmeniz için bir iPad ekran görüntüsü almak istediniz mi? IPad’in klavyesinde kullanışlı bir ekran tuşu bulunmamakla birlikte, iPad’in ekran görüntüsünü yakalamak için hala çok kolay bir yol var. Birkaç kolay yönergeyi uygulamanız yeterlidir:

1-) Önce, iPad Ana Ekran Düğmesini basılı tutun. Ekranın altındaki yuvarlak düğme. 2. adımı tamamlayana kadar basılı tutun.

2-) Ana ekran düğmesini basılı tutarken iPad’in sağ üst köşesindeki Uyku / Uyandırma düğmesine basın. Ev düğmesini ve uyku / uyandırma düğmesini aynı anda basılı tuttuğunuzda, iPad ekran görüntüsünü çeker.

3-)Ekranda bir flaş görürsünüz, iPad’in ekran yakalandı sinyalini verir.

Ekran görüntüsü nereye kaydediliyor?

Ekranı yakaladığınızda, resmi Fotoğraf uygulamaları içinde bulabilirsiniz. Ekran görüntüsü, iPad’in fotoğraf makinesiyle çektiğiniz herhangi bir resimle aynı yerde saklanır. Fotoğraf uygulamasını başlattıktan sonra, fotoğrafı “Alınan Filmler” bölümündeki “Albümler” bölümünde veya çekilen son fotoğraf olan “Fotoğraflar” bölümünde bulabilirsiniz.

Görüntüye tıpkı herhangi bir fotoğraf gibi davranabilirsiniz. Bu, paylaş düğmesini arkadaşlarınızla paylaşmak veya Facebook’ta yayınlamak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Yakalanan ekranın tamamına ihtiyacınız yoksa görüntüyü düzenleyebilir ve kırpabilirsiniz.

Ekran görüntülerini nerede kullanabilirim?

Web’den Bir Fotoğraf Yakala.

Web’den, parmağınızı fotoğraf üzerinde hafifçe vurarak ve bir indirme seçeneği olan bir menü görünene kadar basılı tutarak birçok fotoğraf indirebilirsiniz. Ancak, web üzerindeki her resim bu oyunu kullanmanıza izin vermez. Resmi indiremezseniz bile, kamera rulonuza girmek için bir ekran görüntüsü alabilirsin.

İpucu: Görüntüyü yakalamadan önce iPad’inizde tam ekrana gelene kadar görüntüyü büyütmek için tutam döndürme hareketini kullanın.

Bir Uygulamadan Bir Fotoğraf Yakala.

Aynı hile uygulamalarda da geçerli olacak. Ekran görüntüsü işlevi iPad’in bir özelliği, bir uygulama içindeki bir özellik değil, bu nedenle tüm uygulamalar üzerinde çalışacak. Instagram’da veya Facebook’ta veya başka herhangi bir uygulamada olsanız da, her zaman bir ekran görüntüsü alabilirsin.

Bir Tweet veya Facebook Güncellemesi kaydedin.

Hiç durum güncelleştirmesiyle karşılaştınız mı ve yazarın ileride onu sileceğinden oldukça eminler miydiniz? Ekran görüntüsü işlevi, Twitter, Instagram, Tumblr veya başka herhangi bir sosyal medya platformunda olsun durum güncellemelerinin kaydını kaydetmek için harika bir yoldur.

Kilit Ekranı için Komik Bir Arka Plan Resmi oluşturun.

Bu aslında bir başkasıyla oynamak için iyi bir şaka. Öncelikle, tüm uygulama simgeleriyle iPad’in Ana Ekranının bir ekran görüntüsünü alırsınız. Ardından, bu görüntüyü iPad’in Ayarlarındaki Kilit Ekranının arka planı olarak ayarladınız. (Bunun nasıl yapılacağını tam olarak öğrenin!) IPad sahibi bunu aldığında, tüm simgeleri görürler ve yakından bakmadığı sürece kilidinin açık olduğunu varsayarlar. Birkaç simgeye dokunduktan ve iPad’in düzgün çalışmadığından şikayet ettikten sonra şaka yapmanın iyi bir yolu olduğunu hatırlayın.

Kaynak : https://www.lifewire.com/how-to-take-iphone-screenshot-2000318

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.