Başlangıç Rehberi : Clash of Clans Nasıl Oynanır?

Clash of Clans oyununu yeni oynamaya başladınız. Yapmanız gereken ilk adım öğreticiyi bitirmektir. İlk adımları izlemek çok kolaydır. Oyunun ilk önemli bölümünü işaret eden büyük okları izleyin.clash-of-clans-nasil-oynanirBurada sana vermek istediğimiz iki küçük not var:

  • Yapıyı hızlandırmak veya eğiticide birlik eğitim ilerlemesini bitirmek için Gems harcamaktan kaçının. İşleri bitirmeleri için birkaç saniye bekleyin.
  • Goblin köyüne saldırırken, tüm Sihirbazları dağıtmayın. Cannon’un yanına iki sihirbaz yerleştirin, saldırıyı hala kazanabilirsiniz. Diğer sihirbazlar bir sonraki saldırılarda kullanılabilir.

Öğretimi bitirdikten sonra, şimdi Town Hall 2’desiniz!

İlk 48 saat

İlk iki gün boyunca, Altın Madenlerinizi, İksir Toplayıcılarınızı, Altın Depolama Alanınızı ve Elixir Depolama alanınızı en yüksek seviyeye yükseltin. Savunma amaçlı binaları, Duvarları yükseltmeniz veya tuzakları satın almanız gerekmez çünkü sadece şu anda bunlara ihtiyacınız yok. Shield ile 3 gününüz var, böylece diğer oyuncular size saldıramazlar (Shield tükendiğinde saldırıya geçebilirsiniz). Ayrıca ikinci Altın Depolama Alanı ve İkinci İksir Deposu’nu inşa etmenize gerek yoktur, her biri eşyaları yenilemek için yeterlidir.clash-of-clans-nasil-oynanir-3Belediye Binanızdaki Yükseltme düğmesi aydınlandığında, köyünüzü seviye 3’e yükseltmek için üzerine hafifçe dokunun.

Sonraki Gün

48 saat sonra sadece 24 saatlik kalkanınız kaldı. Savunma amaçlı binalarınızı inşa etmeye ve yükseltmeye başlamanın zamanı geldi. Savunma oluşturmak için bu öncelik sırasını takip edin: Harç ~> Archer Towers ~> Cannons. Cannons’u level 2’ye yükseltmeden önce Archer Towers’ınızı level 2’ye yükseltin.

Bu savunma yapılarını bitirdikten sonra Duvarlarınızı oluşturmaya başlayabilir ve savunmaların nasıl çalıştığını öğrenmek için kendi tabanınızı tasarlayabilirsiniz. 

Başlangıçta, iyi savunma harcı ve duvarlar vardır. Duvarlar şu anda oldukça ucuz, bu yüzden onları mümkün olduğunca çabuk seviye 3’e yükseltebileceğinden emin olun.
Duvarları en önemli binaların çevresine koyun savunmaları için. Saldırganların savunmalarını kolaylıkla kaldırmasına izin verme. Savunma amaçlı binalarınız yok edildiğinde, mevcut tüm yağmalarınızı alabilirler.

  • Önemli Binalar: Belediye Binası, Depolar, Toplar, Okçu Kuleleri, Harçlar ve diğer savunma binaları.
  • Önemsiz Binalar: Altın Madenleri, İksir Toplayıcıları, Oluşturucu Kulübeleri, Ordu Kampları, Barakalar, …

Mücevherlerini akıllıca harcayın

Yeterli Mücevher ile, her şeyi yapabilirsiniz. Tıpkı para gibi, onları akıllıca kullanmanız gerekir, (gelecekte daha fazla İnşaat Sahası almalarına ihtiyaç duyarsınız). Daha ayrıntılı bilgi için bu özel kılavuzu incelemelisiniz.clash-of-clans-nasil-oynanir-4Sınırlarınızı Korumak İçin Temel Adımlar

  • Savunmanızı yükseltmeden, madalyayı koruyamazsın.
  • Tüm binaların bir alanda yoğunlaştığından emin olun.
  • Anahtar savunmalarınız en savunulabilir noktaya yerleştirilmelidir. Depolarınız ve belediye binanız savunmalarla korunmalı ve duvarlarla çevrili olmalıdır.
  • Tuzaklarınızı mümkün olduğunca kullanın. Düşmanlara çok fazla zarar verebilir ve her zaman yeni sürüme değer. Her zaman onları silahlandırın aksi halde silahsızlanma maliyetinden daha fazla kaybedersiniz. Onları savunma amaçlı binalarınıza ve
  • Depolarınıza yerleştirin.
  • Savunmalarınızın birbirini koruyabileceğinden emin olun. Örneğin Harçlar çok fazla hasar verebilir ancak saldırı hızı son derece düşüktür, ancak mükemmel bir saldırı aralığı vardır ancak kör bir nokta vardır, bu nedenle onları köşenin yakınında değil, üssün içine yerleştirmelisiniz.

Savunmadan Clash of Clans nasıl oynanır? Oynayamazsın!

Diğer Oyunculara Saldırı

Mümkün olduğunca saldırın. Saldırı, oyunu kazanmanın tek yoludur. Hiç dezavantajı yok. Diğer oyuncuların paralarını ve kupalarını alabilirsiniz. Daha kolay savunmacılar bulmak istiyorsanız, bir tabela bulup ödülünüzü bırakın ve teslim olun. Ve elbette, saldırmak çok eğlencelidir!

Clash of Clans nasıl saldırı olmadan oynanır? Hayır, oynayamazsın!clash-of-clans-nasil-oynanir-5Saldırıya uğramadan önce ne kadar madalyonun çalınabileceğini kontrol ettiğinizden emin olun. Sadece saldırmaya zahmet etmeyin yoksa. Her ne kadar, eğer çok miktarda yağmalamaya devam edilmişse de, tüm savunmalar yüksek seviyede ise, ganimetler almak için birkaç risk almalısınız. Depolar ve Kollektörler / Madenler’e saldırdığınızda, depolarınıza derhal kaynaklar eklenecek, böylece istediğiniz zaman baskıyı durdurabilirsiniz. 

Savaşa daha fazla birlik getirebilmeniz için yeni birliklerin ve Ordu Kamplarının kilidini açabilmeniz için Körüğünüzü yükseltin.

Sonunda laboratuarı inşa etmeyi unutma. Birimlerini daha üst seviyeye yükseltmenize yardımcı olur, böylece daha fazla HP’ye sahip olacak ve hasar verecektir. Town Hall 5’de, Yazım Fabrikası’nı oluşturabilirsiniz. Büyühane ile, saldırılarınıza bir ton yardımcı olabilecek birçok büyü hazırlayabilirsiniz.

Bir Klana Katılmak

Harabe Klan Şatosunu saptadıktan sonra, oyunda bir Klana katılabilir ve Sosyal hayatla başlayabilirsiniz. Zaman ayırın ve iyi bir Klan olup olmadığını kontrol edin. Muhtemelen ülkenizden üye olan bir Klana katılmak istersiniz. İyi bir Klan her zaman bağışta bulunan birlikler tarafından size yardımcı olabilir, yeni stratejiler bulabilir ve size Clash of Clans’ı doğru şekilde nasıl oynayacağınızı gösterebilir. Bir süre sonra diğer klanlara karşı savaşmak ve ödül kazanmak için Klan arkadaşlarınızla Klan Savaşları’na katılabilirsiniz.clash-of-clans-nasil-oynanir-6

 

Kaynak : http://cocland.com/guides/how-to-play-clash-of-clans

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.