Pokemon GO yumurta çatlatma rehberi

Pokemon GO yumurta çatlatma kılavuzuna hoş geldiniz. Bu yazımızda pokemon GO kuluçka rehberi olarak yumurta çatlatmak için ipuçları ve yararlı bilgiler vereceğiz.

pokemon go yumurta çatlatma

Pokemon Go Egg (Yumurta)

PokéStop noktalarını ziyaret ettiğinizde çemberi çevirdiğiniz zaman bir çok farklı item kazanırsınız. Bu kazanmış olduğunuz itemlerden biri de kuluçka makinelerinde çatlatacağınız pokemon yumurtalarıdır. Pokestop noktalarından 2,5 ve 10 kilometre mesafe sonucunda çatlayan üç farklı pokemon yumurtası çıkmaktadır.

pokemon go kuluçka makinesi

Pokemon Go Egg Incubator (Kuluçka)

Bu görmüş olduğunuz pokemon yumurtalarınızın çatlamasını sağlayan kuluçka makineleridir. Yumurtalarınızı bu makinenin içerisine koyarak yürümüş olduğunuz mesafe sonucunda yumurtanızın çatlamasını sağlar.

pokemon go yumurta çatlatma rehberi

Pokemon Go Kuluçka Stratejisi :  Turuncu olan Pokemon GO incubatorlerinizi (∞ işareti ile gösterilen) 2 KM’lik yumurtalarınızı çatlatmak için kullanın. Mavi incubatorlerinizi 2 KM’lik yumurtalarınız için harcamayın. Turuncu incubatorler oyun tarafından size sınırsız olarak verilmektedir. Mavi olan incubatorler ise sadece 3 seferlik kullanım hakkına sahiptir. Bu incubatorlerinizi özellikle 10 KM’lik yumurtalarınız için kullanmanızı öneriyor.

Ayrıca oyun içerisinde 20 level olmadan önce de 10 KM mesafeli yumurtalarınızı çatlatmamanızı öneriyoruz. Zira 20 level olduktan sonra yumurtadan hem çok yüksek CP (Combat Power) özellikli pokemonlar çıkıyor hem de pokestop merkezleri daha az 10 KM mesafeli yumurta vermeye başlıyor.

Pokemonları yumurtadan daha hızlı çıkartmak için ek bilgi

Pokemon GO yumurta çatlatma hızı

Server konum güncelleme PING

Pokemon GO sunucuları sunucuların meşgul olma durumlarına göre 2-4 dakika aralarında konum güncellemesi yapmaktadırlar. Bu yüzden bir konuma doğru çok hızlı yürürseniz sunucular konumunuzu hesaplamayabilir bu yüzden biraz geriye doğru yürüyerek yürümüş olduğunuz mesafeyi hesaplamalarını sağlayabilirsiniz. Sunucular gitmiş olduğunuz toplam mesafe üzerinden değil, her güncelleme sonrası almış olduğunuz mesafeler üzerinden güncelleme yapar.

Yumurta çatlatma için hız limiti

Yumurta çatlaması için yürüyüş yaptığınızda hızınızın maksimum 20 KM (12.5 Mil) olması gerekmektedir. Bu hızın üstüne çıktığınızda gitmiş olduğunuz mesafe hesaplanmıyor. Bisiklet ile 20 KM mesafeyi aşmadan yumurta çatlatabilirsiniz. Aynı şekilde motorlu araçlar ile 20 KM hız limitini aşmadan gitmek yumurta çatlatmanızı sağlar.

Pokemon Go yumurta kuluçkalama

Bu kısım Pokemon GO oyununda yumurta çatlatma kılavuzunun en önemli kısmıdır. Pokestop noktalarından almış olduğunuz 2, 5 ve 10 KM mesafeli yumurtalarınız içerisinden çıkacak pokemonların türü bu mesafelere göre değişmektedir.

pokemon go hangi yumurta dan hangi pokemon

Pokemon GO oyununda yumurtadan çıkan pokemonların IV (individual value) değerleri yani bireysel değerleri 75-90% IV arasında olmaktadır. Bu da yumurtadan çıkan pokemonunuz bir charmander olsa bile yüksek IV değerli bir pokemon olmasını sağlar. Pokemon GO oyununda vahşi ortamda yakalanmış pokemonların büyük bir kısmının IV değeri düşüktür.

IV Rating = Kombine saldırı değerleri ~ Savunma değerleri ~ Dayanıklılık değerleri

pokemon go yumurta IV değerleri

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü üzere Pokemon Go oyununda yumurtadan çıkan pokemonların IV değerleri vahşi ortamlarında yakalanan pokemonların IV değerlerinden bir hayli yüksektir. Özellikle CP değeri gibi son derece hatta daha önemli olan IV değeri pokemonunuzun ne kadar güçlü olduğu ile doğrudan alakalıdır. Yüksek IV değerli pokemonlar yüksek dayanıklılık, saldırı ve savunma değerlerine sahiptir.

Kuluçka’dan çıkan pokemonların çıkma ihtimalleri

        2 KM’lik yumurtadan çıkanlar                     5 KM’lik yumurtadan çıkanlar                 10 KM’lik yumurtadan çıkanlar

PokemonÇıkma OranıPokemonÇıkma OranıPokemonÇıkma Oranı
Weedle12.3%Ponyta4.6%Eevee17.7%
Pidgey11.4%Nidoran♂4.2%Magmar8.8%
Rattata10.4%Sandshrew4.1%Pinsir7.6%
Caterpie10.3%Paras4.1%Electabuzz7.4%
Bulbasaur9.8%Oddish4.0%Jynx7.2%
Magikarp8.6%Ekans3.8%Onix7.0%
Zubat8.3%Nidoran♀3.8%Scyther6.4%
Charmander5.4%Tentacool3.8%Snorlax5.1%
Squirtle4.8%Meowth3.6%Lapras4.3%
Pikachu4.7%Growlithe3.5%Aerodactyl4.2%
Geodude3.9%Bellsprout3.3%Chansey3.7%
Spearow3.3%Poliwag3.0%Dratini3.5%
Jigglypuff1.7%Krabby3.0%Hitmonlee3.3%
Clefairy1.4%Staryu3.0%Kabuto3.3%
  Vulpix2.8%Omanyte3.2%
  Goldeen2.6%Hitmonchan2.8%
  Psyduck2.4%Regional1.9%
  Abra2.3%  
  Rhyhorn2.3%  
  Magnemite2.2%  
  Cubone2.1%  
  Voltorb2.0%  
  Venonat2.0%  
  Drowzee1.9%  
  Machop1.8%  
  Gastly1.8%  
  Slowpoke1.8%  
  Exeggcute1.7%  
  Horsea1.6%  
  Shellder1.6%  
  Doduo1.4%  
  Mankey1.4%  
  Seel1.3%  
  Diglett1.1%  
  Porygon1.0%  
  Tangela1.0%  
  Regional0.9%  
  Lickitung0.7%  
  Grimer0.5%  
  Koffing0.3%  


Pokemon GO yumurtadan çıkanların değer listesi

Kimse 10 KM’lik yumurtasında Onix çıkmasını istemez, aksi halde kendini kötü hisseder. Bu durum için tek yapmanız gereken iyi şans dilemektir. Yumurtadan çıkan pokemonların arasında bir çoğumuzun istediği iki pokemon büyük ihtimalle Snorlax ve Lapras olacaktır. Biz böyle durumlar için yumurtadan çıkan pokemonların güç değerlerinin listelendiği bir grafik oluşturduk. Şimdi yumurtadan çıkan pokemonunuzun gerçekten iyi mi yoksa kötü mü olduğunu değerlendirebilirsiniz.

Yumurta değeriPokemon
En iyiLapras, Snorlax
İyiLickitung, Kangaskhan, Porygon, Chansey, Scyther, Jynx, Electabuzz, Magmar, Pinsir, Aerodactyl, Mr. Mime
OrtalamaBulbasaur, Charmander, Squirtle, Clefairy, Jigglypuff, Slowpoke, Grimer, Gastly, Exeggute, Koffing, Tauros, Eevee, Omanyte, Kabuto, Dratini, Bellsprout, Pikachu, Nidoran(f), Nidoran(m), Oddish, Growlithe, Poliwag, Machop
Ortalama altındaMagikarp, Tentacool, Magnemite, Seel, Tangela, Horsea, Goldeen, Staryu, Hitmonlee, Hitmonchan, Psyduck, Shellder
KötüCaterpie, Weedle, Pidgey, Rattata, Spearow, Zubat, Geodude, Ekans, Sandshrew, Vulpix, Paras, Venonat, Meowth, Mankey, Abra, Ponyta, Doduo, Drowzee, Krabby, Voltorb, Cubone, Rhyhorn, Onix


Pokemon GO 2. Nesil Pokemonların Yumurta Kuluçka Tablosu

Pokemon GO ikinci nesil pokemon Yumurta Kuluçka Tablosu

Kaynak : https://rankedboost.com/pokemon-go/egg-hatching-chart/

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.