Super Mario Run hakkında her şey!

Her yıl merakla beklenen Apple lansmanında en büyük sürprizlerden biri de iphone 7 ile birlikte geleceği açıklanan Super Mario Run oyunu oldu. Pokemon Go oyununun yaratıcısı Nintendo tarafında geliştirilen Super Mario Run efsane oyunu akıllı telefon, tablet ve akıllı saatlerimizde oynayabileceğimiz hale getirmiş.

Super Mario Run ne zaman yayınlanacak?

Apple firması Super Mario Run oyunun iphone 7 ile birlikte geleceğini ve IOS 10 işletim sistemi ile uyumlu olacağını açıklarken oyunun yapımcısı Nintendo Super Mario Run oyununun ARALIK 2016‘ da piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Ancak uzmanlar Super Mario Run oyununun iphone 7 piyasaya sürüldüğü andan itibaren Apple Store mağazalarından indirilebileceğini kısa bir süre sonra da Google Play üzerinden android cihazlar için indirilebilir hale geleceğiniz söyledi.

Super Mario Run ücretli mi, ücretsiz mi?

Yapılan açıklamalara göre Super Mario Run oyununun indirmek TAMAMEN ÜCRETSİZ olacak ancak Nintendo firmasının Pokemon Go’da uyguladığı gibi oyun içerisinde bazı birimleri parayla satın alabileceksiniz.

IOS ve Android platformlarında gelmesi beklenen oyunun Windows platformunda gelip gelmeyeceğine dair herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bununla birlikte Nintendo ve Apple arasında yapılan antlaşmaya göre Super Mario Run Iphone 7 cihazlarında yüklü şekilde piyasaya sürülecek.

Super Mario Run nasıl oynanır?

Efsane oyunun temel dinamikleri neredeyse aynı. Super Mario Run oyununda da bölüm bölüm ilerleyip altın topluyor ve görevleri tamamlıyorsunuz. Eski oyundan en büyük farkı tabi ki grafik özelliklerindeki gelişmeler. Bunlarla birlikte Super Mario Run oyununda Mario ile taklalar atarak zıplayabiliyor ve yerde yuvarlanabiliyorsunuz. Oyunda kullanılan müzikler de efsane oyunun eski versiyonunda bulunan müziklerin biraz daha güncellenmiş hali diyebiliriz.

Kısaca yeni versiyonda Mario çok daha hızlı ve atletik diyebiliriz. Bu da oyunun çok daha heyecanlı ve zevkli olmasını sağlıyor.

Super Mario Run oyununda Mario ile eski oyunda olduğu gibi yer altında, yer üstündeki bölümlerde canavarların üzerinden atlayarak ve tepelerine basarak onları geçebiliyorsunuz. Oyun içerisinde yine yer altına inmenizi sağlayan kanallar ve geçitler mevcut.

Efsane oyunun yeni versiyonunda temel olarak 3 farklı oyun çeşidi bulunuyor. Bunlardan;

  • İlk oyun tipinde tıpkı eski oyunda olduğu gibi Mario tek başına oynuyor ve her seferinde kendi rekorunuzu kırmaya ve oyunda daha ileri seviyeye ilerlemeye çalışıyorsunuz.
  • İkinci oyun tipinde ise çevirimiçi olarak gerçek oyuncular ile yarışıyorsunuz. Bunun için internet bağlantısı gerekiyor.
  • Üçüncü oyun tipinde ise diğer oyun modlarında oynarken topladığınız değerli taşlar ile kendinize ait bir krallık kuruyorsunuz. Bu krallıkta mantarlar ile krallığınızı geliştiriyorsunuz.

Bu arada oyunun lansmanında Super Mario Run oyununun tek elle oynanabilecek şekilde tasarlandığı açıklandı. Bu açıdan son derece basit ancak heyecan dozu yüksek bir oyun olacağını söyleyebiliriz. Şimdiden Super Mario Run’ın Pokemon GO’nun rekorunu kırabileceğinden bahsediliyor. Ancak bu işten en karlı çıkan firmanın kesinlikle japon devi Nintendo olduğunu söyleyebiliriz.

Super Mario Run hangi cihazlarda oynanabilir?

Yapılan tanıtımda Nintendo firmasının Super Mario Run oyununu öncelikli olarak IOS işletim sistemli cihazlar olan iphone ve ipad gibi cihazlar ile uyumlu olacağı açıklandı. Bununla birlikte iwatch cihazlarımız üzerinden de Super Mario Run oynayabileceğiz.

Aynı şekilde android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler için de Super Mario Run oyunu oynanabilir şekilde piyasaya sürülecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.