WordPress ”Oturumunuzun süresi dolmuş. Lütfen tekrar giriş yapın hatası” nasıl düzeltilir?

WordPress üzerinden tema düzenlerken karşılaştığımız sorunlardan biri ”Oturumunuzun süresi dolmuş. Lütfen tekrar giriş yapın” hatasıdır. Bu hata wordpress üzerinden tema kurulurken bazı işlemlerin ters gitmesi, kötü internet bağlantısı ya da hatalı kurulum gibi bir çok farklı nedenden karşımıza çıkabilmektedir.

İnternetten yaptığımız araştırmalarda konunun doğrudan çözümü için bir yol önerilmemiş ancak bizim de başımıza gelen bu problemden kurtulmak için tüm wordpress içeriğimizi yedek alıp yeniden wordpress yükleyerek bu sorunun üstesinden geldik.

WordPress’i yeniden yüklemeden önce hali hazırda kullanmış olduğumuz wordpress sürümünü indirdik ve wordpress içeriğini menüde sol tarafta bulunan ”araçlar” sekmesinden ”dışa aktar” seçeneğini seçerek tüm verimizi dışa aktardık. Bu işlem yapılırken ”tüm içeriği aktar” yazan seçeneği seçtik. Bu işlemlerin ardından wordpress kurulumunu kaldırıp en baştan wordpress kurulumunu yaptık.

İçerisinde yüzlerce makale olan wordpress tabanlı siteler için bu çözüm biraz zorlayıcı olabilir. Tüm içeriği yedek alıp herşeyi yeniden kurmak gerçekten sıkıntı oluşturabilecek bir durumdur. Ancak hiç bir forumda bu problemin çözümüne ulaşamadık. Dolayısı ile ilk aklımıza gelen wordpress’in yeniden kurulumunu yaparak üstesinden geldik.

Henüz 2. makalemizde böyle bir problemle karşılaştığımızdan dolayı çözümü sizinle paylaşmak istedik. Umarız böyle bör problemle hiç karşılaşmaz ve bu makale içeriğine ihtiyaç duymazsınız. Farklı bir çözüm bulan arkadaşlar yorum kısmında çözümünü belirtirse memnun oluruz.

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.