20 adımda nasıl cool erkek olunur ?

Cool olmak nedir?

Kadınlar cool erkeklerde ne buluyor?

Zaten cool biri misiniz ya da daha da cool görünmek mi istiyorsunuz?

Birinde ”cool erkek” cümlesini duyunca neler düşünüyorsun?

Çoğu insan bu cümleyi duyduğunda ilk olarak sörfçü, astronot, rock yıldızı, futbolcu, aktör, pilot, başarılı bir sporcu düşünür.

Peki bazı insanların bu mesleklerden olmamalarına rağmen nasıl cool göründüklerini ya da kadınların onlarda ne bulduklarını mı merak ediyorsun? Bir çok insan gibi sen de kendini cool ya da karizmatik biri olarak görmek istersin. Cool bir adam olmak seni çok daha popüler hale getirir.

Orta okula başladığımız andan itibaren bu durum başlar ve hayatımızın büyük bölümünde devam eder. Sizinde okul çağınız da mutlaka birine baktığınızda ”vay be bu adam gerçekten çok havalı görünüyor, ben de onunla arkadaş olursam daha da çok popüler olabilirim”  dediğiniz bir an olmuştur. Sonuç olarak cool havalı ya da karizmatik görünen, davranan insanların çevrelerinde daha çok kabul gördüğünü ve insanları daha çok etkilediğini gözlemlemişsinizdir.

Cool görünmek gerçekten işe yarıyor mu?

Bu ortaokul ya da lisede aslında çok kafana takmış olduğun bir soru olabilir ancak eğer bir yetişkinseniz çok dert olmuyordur. Ancak bazen yetişkinler bile birilerini etkilemek için havalı ya da karizmatik olmak ister.

Nasıl cool erkek olunmaz?

nasil-cool-erkek-olunmaz

İlk olarak cool bir adam neleri yapmaz onları sıralayalım.

1-) İnsanlar ile dalga geçmek, onlara kötü davranmak, kendimizden aşağı görmek cool olmayan hareketlerdir.

Cool olmak için bunların tam zıttını yapmalısınız. Böyle yapmanız durumunda duyarsız, olgunlaşmamış ve çocuksu görünürsünüz.

2-) Başkalarını etkilemek için gösteriş yapmak hiç olgun bir hareket değildir, bu nedenle cool olmazsınız.

Cool olmak için gösteriş yapayım derken kadınların ve diğer insanların gözünde değer kaybeder, küçük düşersiniz. Alçak gönüllü davranmazsanız karizmatik olamazsınız.

3-) İnsanlara yukarıdan ya da tepeden bakan davranışlarda bulunmak.

Bunun gibi davranışlarda bulunursanız insanlar sizin kötü sorunlarınız olduğunu ya da kendinize karşı saygı problemleriniz olduğunu düşünebilir. Bu nedenle insanlara tepeden bakmak gibi hoş olmayan davranışlarda bulunmamalısınız.

4-) Bir şeylerden dolayı sürekli söylenmek ya da şikayet etmek.

Eğer ağzınızdan sürekli bir şeyleri şikayet eden ya da sürekli memnuniyetsiz olduğunuzu belirten cümleler çıkıyorsa kesinlikle cool bir adam olamazsınız.

5-) Negatif ve moral bozucu olmak.

İnsanların moralini bozmayı bırakın. Eğer yeri ve zamanı olmayan durumlar dainsanların anlattıklarına karşılık onların morallerini bozan ya da olumlu havayı dağıtan şeyler söylerseniz üzerinizdeki pozitif algı da kaybolabilir.

6-) Etrafta yürürken insanlara sert şekilde bakmak.

Bu insanların daha önceden çalışmış olduğunuzu ve kendinizi kanıtlama gereği duyduğunuzu düşündürebilir. Bu yüzden insanlar sizin hiç havalı ya da karizmatik olmadığınızı düşünür.

7-) Kapalı mekanlarda güneş gözlüğü ya da bluetooth kulaklık kullanmak.

Eğer bunları yapıyorsanız muhtemelen insanlar arkanızdan tam bir ahmak olduğunuzu düşünüp gülüyordur.

8 -) Telefonda başkalarının da duyabileceği şekilde yüksek sesle konuşmak.

Alışveriş merkezinde, okul da ya da spor salonunda bu hareketi yapan onlarca insan var. Bu kesinlikle havalı bir hareket değildir. Tam aksine sizin hakkınızda negatif düşünmelerine sebep olur.

9-) İnsanlara barda ya da kafe de duvar dibinde duran sıradan biri gibi görünmek.

Nadiren insanlar ile iletişime geçmek ya da sürekli yalnız takılıyormuşsunuz gibi bir algı yaratmak yanlıştır. Bu insanlara sorunlarınız olduğunu düşündürebilir.

10-) Bir yere gittiğinizde girer girmez masanın üzerine araba anahtarı, cep telefonu, sigara ya da cüzdan koymak.

Bunun bir üst versiyonunda ise kişi içerir girer ve bunlardan en az üçünü masanın ortasına bırakarak ”naber, nasılsın” gibi cümleler kurduğunda olur. Önce insanlara nasıl olduklarını sorup selamlaşın, ardından cebinize sığmıyorsa bunları nazik bir şekilde masanın köşesine felan koyun.

11-) Giydiğiniz kıyafetlerin markasını ya da ne kadar pahalı olduğunu söylemek..

En çok yapılan hatalardan biridir. Pahalı bir kıyafet giyip bunun fiyatından bahsettiğinizde kimse sizin için ”vay, ne kadar da havalı bir çocuk” demez. Bu tam aksine sizin bir çok probleminizin yanı sıra saygısız bir insan olduğunuz algısı oluşturur. Bu hiç havalı değildir.

12-) Kadınlara size diğer kadınların söylediği güzel şeyleri söyleyerek onaylatmayı bırakın.

Bu sizi ancak koca bir yalancı yapar. Bu da hiç havalı bir hareket değildir.

13-) Düşüncesiz, kaba, agresif ya da saygısızca davranmak.

Bu gibi şekillerde davranırsanız insanlar sizin, bırakın cool olduğunuzu düşünmeyi tam bir pislik olduğunuzu düşünürler.

14-) Kadınlara kendini küçük düşmüş hissettirmek..

Eğer bir kadına doğrudan hayır, olmaz ya da kesinlikle red gibi cevapları sürekli veriyorsanız bu hakkınızda negatif bir algı oluşturur. Haklı bile olsanız konu ne olursa olsun doğrudan bu şekilde konuşmak yerine kibar ve nazik şekilde cevap vermek sizi cool yapar.

15-) Sürekli kendinizi övmek ve kendiniz hakkında konuşmak.

Kadınlar kendileri hakkında bir şeyler öğrenmek isteyen erkekler isterler. Sürekli kendilerinden bahseden ya da kendilerini öven erkeklerden hızlıca uzaklaşırlar.

16-) Kadınların giydiği her şeye bakmadan güzel demek.

İnanın bunu hepimiz yapıyoruz. Fikrimizi sordukları her şeye güzel, yakışmış diyoruz. Bir noktadan sonra bu onları sıkar.

17-) Her şeyi biliyormuş gibi ukala bir tavır içinde olmak.

Bu tavrınız karşınızdaki kişinin sizinle iletişim kurmasını engeller. Dolayısı ile iletişim kuramadığı bir kişi hakkında kimse cool ya da havalı gibi bir fikir de düşünmez.

Şimdi düşünün. Bu yukarıda ki yazanlardan kaç tanesini yapıyorsunuz. Eğer cool ve karizmatik görünmek istiyorsanız ilk olarak bunları yapmayı bırakmalısınız. Bunları bıraktığınız taktirde gerisi de gelecektir. 

Nasıl cool bir erkek olunur : 20 adımda nasıl havalı görünülür?

20-adimda-nasil-cool-erkek-olunur

Artık cool bir erkek nasıl olunmaz biliyorsunuz. Peki herkesin yanında olmak istediği havalı ve karizmatik kişi nasıl olabilirim? İşte size nasıl cool erkek olunur 20 adımdan anlatıyoruz.

1-) Kadınları ya da diğer insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamayın.

Kadınlar ya da insanlar sizi tanımadan hakkınızda bir çok kötü şey düşünebilir. Ancak bunu fark etmiş olsanız bile umursamadığınızı göstermek son derece cool bir davranıştır.

2-) Başkalarının onayını aramayın.

Cool olmanın anlamış başkalarının onayına ihtiyacınız olmadığı anlamına gelmektedir. İnsanlar sizi olduğunuz gibi kabul eder bu yüzden ne yapıyorsanız yapın kendiniz istediğiniz için yaptığınızı gösterin. Başkalarının onayı ile hareket etmeyin. Bu sizi son derece karizmatik kılar.

3-) Her zaman sakin, rahat ve aklınız başınızda davranın.

Olaylar karşısında soğuk kanlılığını koruyabilen ve sakin kalan insanlar son derece cool bir davranış sergilerler. Bu son derece havalıdır.

4-) Muhtaç olmayın.

Hayatınızı devam ettirmek için kimseye muhtaç olmayın. Fiziksel ya da duygusal bir şey olabilir. Kendinize iyi bakmanız gerekiyorsa kendinize iyi bakın, bunu sizin yerinize bir kadının bebeğe bakar gibi yapmasına izin vermeyin. Bu sizi havalı yapar.

5-) Çok ser ya da çok havalı görünmeye çalışmayın.

Asi ya da sert biriymişsiniz gibi pervasızca davranmayın. Gerçekten biraz düşününce bu şekilde davranmak son derece saçma geliyor. Havalısınızdır ya da değilsinizdir. Eğer değilseniz bile böyle davranarak havalı olamazsınız.

6-) Hayatınızda işiniz, finansal durumunuz, hobileriniz ve ilişkileriniz hep düzenli derli toplu olsun.

Zihinsel olarak derli topu olursanız fiziksel ve duygusal açıdan da iyi durumda olursunuz. Çok yönlü bir adam olun ve mümkün olan her alanda kendinizi geliştirmek ile ilgili her şeyi öğrenin.

7-) İyi bir arkadaş, mükemmel bir dost olun.

Herkese eşit davranın. Hatta kendi altınızda olan kişilere bile. Özellikle kadınlar söz konusu olduğunda güvenilir olun ve onlara dostça davranın. Altınızdaki kişilere kötü davranmak sizin bir pislik olduğunuzu düşündürür.

8 -) Komik biri olun.

Eğer komik biri değilseniz komik arkadaşlar bulun ve onlarla takılın. Bir ahmak gibi davranmak yerine insanları güldürmeyi, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayın. Bir sürü stand-up ve komedi filmi izleyin. Kendinizi geliştirin.

9-) İyi bir dinleyici, hoş sohbet birisi olarak insanlara kendini iyi hissettirin.

İlk olarak insanları dinlemeyi öğrenin. Yersiz ve zamansız şekilde laflarını bölmeyin. Onlara kendilerini rahatça ifade edebilme şansı vermek çok havalı bir harekettir. Sizle olan konuşmalarından mutlu olurlarsa sizin cool olduğunuzu düşünürler.

10-) Oyunbozanlık yapmayın.

Bir grup içerisindeyken ve her şeyin güzel gittiği bir ortamda ortamı bozan ya da dağıtan kişi olmayın. Genellikle pozitif ortamın korunmasını sağlayan kişi olursanız insanlar sizi havalı bulur.

11-) Kesinlikle hijyenik ve temiz olun.

Duşunuzu almış, temizliğinizi yapmış olun. Sürekli kişisel hijyeninize dikkat edin. Eski bile olsalar temiz kıyafetler giyin. Unutmayın iyi kıyafetler alacak paranız olmaya bilir ancak temiz kıyafetler giyebilirsiniz. Temiz olmak cool olmanın ilk şartıdır.

12-) İnsanlara güven verin ama küstah olmayın.

Bu ikisi arasında ince bir çizgi olduğunu bilirsiniz. Kibirli davranmayın, susmanız gereken yeri bilin. Az konuşun ve çok dinleyin. Güven kendiliğinden gelecektir.

13-) Gerçek, dürüst ve doğru olun.

Kendinizi olmadığınız biri gibi göstermeyin. Tüm benliğinizle kendinizi kabul etmiş olun. Yalan söylemek hiç havalı olmadığınızı tam aksine acınası olduğunuzu gösterir. Bu nedenle cool olmak istiyorsanız kendiniz olun, doğru şekilde davranın.

14-) Kendinizi diğer insanlardan iyi ya da zeki düşünmeyin.

Sürekli açık fikirli olun. Tanıştığınız her insanın sizden daha zeki ve bilgili olma ihtimaline açık olun. Tek doğrunun sizinki olmadığını bilin, esnek olun. Gerçekten akıllı erkekler akıllı olduklarını başkalarına anlatmayacak kadar akıllıdır. Kelimeler yerine eylemleriniz le bunu kanıtlayın. Olumlu sonuçlanan eylemler karizmanıza karizma katar, herkese sizin havalı olduğunuzu düşündürür.

15-) Yardıma ihtiyacı olanlara yardım edin.

Bencil olmayın. Havalı olduğunu düşünen bir çok erkek yardıma olan birilerini gördüğünde sadece izlerler. Bu hiç havalı değil ve son derece yanlıştır. Cool bir erkek yardıma ihtiyacı olan birini görüğünde ona yardım eder. Örneğin karşıdan karşıya geçemeyen bir yaşlı gördüğünüzde doğrudan koluna gidin ya da eşyalarını taşıyarak ona yardım edin. İnanın etrafınızdaki herkes sizin hakkınızd aşırı pozitif şeyler düşünecek ve havanıza hava katacaksınız.

16-) Değerinizi ortaya çıkarmak için insanları yükseltmeye yardım edin.

Etrafınızdakiler sizinle görüştüğüne kendini kötü hissediyorsa gerçekten havalı bir adam değilsin.. İnsanlara kendini iyi hissettir ve onlara iyi şekilde davran.

17-) Hedeflerinize ulaşmak için çalışın.

Yataktan kalkın ve kendinize gelin. Hayat sürekli video oyunu oynayarak ya da dışarıda gezerek gitmez. Geleceğiniz için bir şeyler yapmaya çalışın. Bu sizin sorumluluk sahibi bir birey olduğunuzu gösterirken yaşıtlarınızdan farklı şekilde geleceğe yönelik bir adım attığınız için cool olmanızı sağlar.

18-) Kendiniz olun.

Diğer insanlar gibi olmayın.Kendinizi düşünün. Herkes küpe takıyor diye küpe takmayın. Kendiniz istediğiniz için takın, şayet gerçekten takmak istiyorsanız.

19-) Kendi stilinizi oluşturun, kendi tarzınızı yansıtın.

Televizyonda orada burada gördüğünüz insanları taklit etmeyin. Kendi tarzınızı oluşturun. Size yakışanı yapın. Üzerinizde eğreti duracak hiç bir şey giymeyin. Karizmatik olmak istiyorsanız kendi tarzınızı oluşturmalısınız.

20-) Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapın.

Her zaman yapabileceğinizin en iyisini yapın. Daima çok çalışın ve sonuçlarını başarıyla sonlandırın. Başarılı olmak cool olmak ile çok yakındır.

Bu yazdığımız 20 maddenin ötesinde bir çok farklı şey de yapabilirsiniz. Önemli olan yardımsever, dürüst, güvenilir olmak ve insanları sevdiğinizi göstermektir. Cool olmak son derece basittir aslında.

Bu saydıklarımızı yaptıktan sonra kendinize dönün bir bakın ve ne kadar da cool bir erkek olduğunuzu görün!

Kaynak : http://www.menprovement.com/cool-guy/

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.