Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?

Birçok kişi uzun mesafeli ilişkilerin asla işe yaramayacağına inanıyor. Ailen bu konuda vazgeçebilir; en iyi arkadaşlarınızdan bazıları, kalbinizin kırılması durumunda sizi ciddiye almamalarını tavsiye edebilir.

Hiç kimse kolay olacağını söylemiyor – ekstra mesafe çok şeyi başaramıyor. Her şey karışık olabilir ve zaman zaman üzgün ve yalnız kalabilirsiniz. Bununla birlikte, ekstra mesafe aynı zamanda en basit şeyleri tatlı yapar, diğer kişinin elini tutabilir, aynı masada birlikte yemek yiyebilir, birbirlerinin dokunuşunu hissedebilir, birlikte yürüyebilir, birbirlerinin saçlarını kokarabilir … bu küçük dilekler aniden olabilir Uzak mesafe ilişkisinde o kadar çok şey var ki.

Uzun mesafe ilişkisi zor olabilir, ancak kendi sürprizleri de vardır. Aşkınızı canlı ve güçlü tutmak için, uzun mesafe ilişkinizi geliştirmek için 18 ipucu:

Aşırı iletişimden kaçının.

Aşırı derecede “yapışkan” ve sahiplenici olmak akıllıca değildir. Siz ikiniz ilişkinizi devam ettirmek için günde 12 saat iletişim kurmak zorunda değilsiniz. Birçok çift, daha fazlasını yaparak mesafeyi telafi etmeleri gerektiğini düşünüyor. Bu doğru değildir. Ve işler daha da kötüleşebilir. Yakında “sevgi dolu” olmaktan bıkmış olacaksınız. Unutmayın: Daha azı daha fazladır. Spam gönderme ile ilgili değil – yalnızca kendinizi tüketirsiniz. Doğru anlarda alay etmek ve doğru noktalara çekmekle alakalıdır.

Bunu bir fırsat olarak görün.

“Birlikte yaşamak istiyorsan, önce nasıl yaşanacağını öğrenmelisin” – Anonim

İkiniz için bunun bir öğrenme yolculuğu olarak görün. Bunu birbirinize olan sevginin testi olarak görmelisiniz. Çin deyişiyle “Gerçek altın ateş testinden korkmaz” diye devam ediyor. Bu uzun mesafe ilişkisinin sizi ikiye bölmek olduğunu düşünmek yerine, ikiniz de bu deneyim sayesinde ikiniz birlikte olacağınıza inanmalısınız. 

Beklentilerinizi yönetmek için bazı temel kurallar belirleyin.

Her ikiniz de, bu uzun mesafe ilişkisi sırasında birbirinizle ne beklediğinizle netleştirmeniz gerekir. İkiniz de diğer kişiyi şaşırtacak şeyler yapmakla ilgili bazı temel kurallar koyun. Mesela, siz ikiniz ayrıcalıklı mısınız? Diğer kişinin tarihe geçmesi sorun değil mi? Bağlılık seviyeniz nedir? Bütün bunlar hakkında birbirinizle açık olmanız daha iyidir.

Düzenli ve yaratıcı iletişim kurmaya çalışın.

Birbirinize “iyi sabahlar” ve “iyi geceler” gibi her gün karşılama sözcükleri kullanmak zorunluluktur. Bunun üzerine, eşinizin hayatında ve yaşantısında güncellemeyi deneyin, ancak sıradan olan şeylerin bazıları görünebilir. Oyuna başlamak için zaman zaman resim, ses klipleri ve kısa videolar gönderin. Bu tür şekillerde çaba harcayarak, diğer kişiyi sevilen ve kendini kaptırmış hissettirirsiniz.

“Tehlikeli” durumlardan kaçının.

Kulübe gideceğiniz veya gece geç saatlerde arkadaşlarınızla içeceğinizin eşinizin hoşunuza gitmeyeceğini biliyorsanız ya yapmayın ya da eşinize, önceden bunu söyleyin. Bu konuda dikkatli olun çünkü eşiniz yalnızca ekstra endişe verici ya da şüphe uyandırıcı olacaktır ve elbette bundan dolayı üzülürsünüz. Çünkü kendisini ekstra güçsüz / eksik hissettiği bir pozisyona sokarsınız.

Birlikte şeyler yapın.

Birlikte online oyun oynayın. Aynı zamanda YouTube’da veya Vimeo’da bir belgesel izleyin. Biriniz gitar çalıyorken Skype’ta birbirinize şarkı söyleyin. Birbirleriyle video ararken “birlikte yürüyün” dı. Birlikte çevrimiçi alışverişe gidin – ve diğer hediyeler satın alın. Gerçekten bu konuda yaratıcı ve spontan olmalısınız.

Benzer şeyler yapın.

Kitaplar, TV şovları, filmler, müzik, haberler ve diğer kitapları birbirlerinize önerin. Okuduğunuzda, aynı şeyleri izlediğinizde ve dinlediğinizde, hakkında konuşmak için ortaklaşa daha fazla konu edinebilirsiniz. Ayrı yaşıyor olsanız bile, paylaşılan bazı deneyimler yaratmak güzel bir şey.

Birbirinizi ziyaret edin.

Ziyaretler, her uzun mesafe ilişkisinin vurgulandığı bir şeydir. Bütün süre bekleyip özlem ve yasaklandıktan sonra, öpüşmek, elini tutmak gibi tüm küçük şeyleri yerine getirmek için sonunda birbirlerini karşılamaya başlarsın, bunlar diğer çiftler için ortaktır, ancak uzun mesafe ilişkileri olan insanlar için çok özel ve ekstra samimidir. . Havai fişekler, parıltı bombaları, konfeti, gökkuşakları ve kelebekler gibi her yerde olacaktır.

Aklında bir hedef olsun.

“Günün sonunda neyi başarmak istiyoruz?” “Ne kadar süredir ayrı kalacağız?” “Gelecekte ne olacak?” Bunlar ikinizin de kendinize sormanız gereken sorular. Gerçek şu ki, hiçbir çift sonsuza dek uzun mesafe ilişkisi içinde olamaz. Sonuçta hepimizin düzenini kurması lazım.

Bu yüzden birbirinizle bir plan yapın. Bir zaman çizelgesi hazırlayın, tahmini süreleri birbirinden ayırın ve birlikte zamanlar çizin ve bir nihai hedef çizin. Siz ikinizin aynı sayfada olması ve aynı hedeflere sahip olmanız önemlidir. Böylece, aynı mekanda ve aynı zaman diliminde yaşamamış olsanız da, ikiniz de birbirlerini içeren bir geleceğe doğru aynı yönde birlikte çalışıyorsunuz.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle yalnız vakitlerinizin ve zamanınızın keyfini çıkarın.

Yalnızsın, ama böyle hissetmeyi seçmediğin sürece yalnız değilsinizdir. Dünyanızın eşiniz etrafında dönmesine izin vermek zorunda değilsiniz – hala, arkadaşlarınızı ve ailenizi elinizde bulunduruyorsunuz. Arkadaşlarınızla ve ailenizle daha fazla şeyler yapmak için saat ayırın. Spor salonuna daha sık gidin. Yeni bir hobi edin. Binge-watch şovları izleyin. Eşinizin katılmadığı bir çok şey var.

Birbirinize karşı dürüst olun.

Korku, güvensizlik, kıskançlık, ilgisizlik gibi duygularınız hakkında konuşun. Eşinizden bir şey saklamaya çalışırsanız, bu sır sizi er ya da geç içten dışa iter. Tek başınıza kendi başınıza uğraşmaya çalışmayın. Birbirinize açık ve dürüst olun. Eşinizin size yardım etmesine ve ihtiyacınız olan desteği vermesine izin verin. Sorunun başlangıç aşamasında sadece çok geç olduğunda açıklamak yerine soruna daha iyi bakmak daha iyidir.

Birbirinizin programlarını bilin.

Eşinizin ne zaman meşgul olduğunu ve ne zaman özgür olduğunu öğrenmek için mesaj bırakmanız veya doğru zamanda bir görüşme yapmanız yararlı olacaktır. Eşinizin sınıfının ortasında olduğu veya iş toplantısının ortasında olması halinde, partnerinizi rahatsız etmek istemezsiniz. Yerinde olan ya da birbirlerinin yaşamında gerçekleşecek küçük ve büyük olayları bilin. Üniversite orta dönem terimleri ve sınavları, önemli iş gezileri ve toplantılar, iş görüşmeleri vs. Bu, özellikle de ikiniz de farklı zaman dilimlerinde yaşıyorsanız çok önemlidir.

Birbirinizin sosyal medya faaliyetlerini takip edin.

Facebook ve Instagram’da birbirinizin fotoğraflarını takip edin. Birbirinizi birbirine karıştırın. Birbirinizi etiketleyin. Birbirinizi birbirinizin duvarlarında paylaşın. Baktığınızı gösterin. Birbirinizi takip etmekten hoşlanın.

Birbirinize tutmak için kişisel bir nesne hediye edin.

Bir hatıra gücün varlığıdır. Küçük bir kolye, bir yüzük, bir anahtarlık, bir CD şarkısı ve videosu veya bir şişe koku olsun. Bilindik olsun olmasın günlük hayatımızda bulunan küçük şeylere ve öğelere sıklıkla anlamlar ekleriz. Hepimizin yaptığı şey bu; anıları fiziksel şeylere depolamaya çalışıyoruz; zihnimiz bizi durdurduktan sonra, hatırlamamıza yardımcı olacak bir şeyi arayabilir veya bunlara tutunmamızı umuyoruz. Bu yüzden çok basit olan bir şey, bir insana o kadar çok şey ifade edebilir ki, başkaları buna değer görmez veya değer görmeyebilir.

İyi bir mesajlaşma uygulaması edinin.

Bu son derece önemlidir, çünkü mesajlaşma en yaygın iletişim yoludur. Telefonlarınızda, yalnızca sözcüklerin ve ifadelerin ötesine geçen etkileşime izin veren iyi bir mesajlaşma uygulamasına ihtiyacınız var.

Kişisel olarak, LINE adlı bu mesajlaşma uygulamasını kullanıyorum. Kullanıcının kullanması için ücretsiz olan eğlenceli ve çok komik “çıkartmalar” büyük bir rezervine sahip olduğu için oldukça etkili buluyorum. Ayrıca, uygulamanın “Sticker Shop” a gidebilir ve farklı temaların ekstra çıkartmalarını (ör. Hello Kitty, Pokemon, Snoopy, MARVEL vb.) Düşük bir fiyata indirebilirsiniz. Uygulama zaman zaman farklı promosyonlar için ücretsiz çıkartma kümeleri de veriyor. Bu mesajlaşma uygulaması, sevimli ve kullanımı öğrenmek kolaydır.

Kartpostal atın

Kartpostalları ve elle yazılmış aşk mektuplarını birbirinize postalayın. Zaman zaman birbirinize hediye gönderin. Doğum günleri, yıldönümleri ve sevgililer günü çiçek gönderimleri vb. Çevrimiçi alışveriş yapın ve cool tişörtler, oyuncaklar ve benzeri eşyalarla birbirinize şaşırtın.

Pozitif kalın.

Canlı kalabilmek için uzun mesafe ilişkisine sürekli olarak pozitif enerji enjekte etmeniz gerekir. Evet, beklemek acı vericidir ve bazen yalnız hissedebilirsiniz ancak sonunda meyvelerin cennet gibi tatlı olacağını hatırlatmanız gerekir. Olumlu kalmak için iyi bir numara, her zaman minnettar olmaktır. Seveceğiniz birisine sahip olduğunuzdan da şükredin – sizi de seven birisi. Geçen gün posta kutunuza güvenle ulaşan el yapımı mektup gibi küçük şeylere minnettar olun. Birbirinizin sağlığı ve güvenliği için müteşekkir olun.

Birbirinizin arkadaşları ve ailesi hakkında sürekli güncellenmesini sağlayın.

Çünkü dedikodular ve skandallar daima devam etmeleri gereken en iyi şeylerdir.

Mümkün olduğunca video görüşmesi yapın.

Çünkü birbirlerinin gözlerine bakmak ve birbirlerinin seslerini duymak, her şeyin tekrar yoluna girebilmesini sağlayabilir.

Birbirinize evcil hayvan adları verin.

Çünkü bu çok sevimlidir. Birbirinizi özel hissettirir.

Kaynak : http://www.lifehack.org/articles/communication/21-best-tips-making-long-distance-relationship-work.html

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.